CUPRA stawia na elektryczność - Trends Magazines

CUPRA stawia na elektryczność

CUPRA prezentuje nowy w pełni elektryczny samochód koncepcyjny. Będzie to SUV coupe CUPRA Tavascan napędzany przez dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 306 KM. Pojazd stworzony na platformie MEB Grupy Volkswagen zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 77 kWh pozwalający na uzyskanie zasięgu do 450 km.

CUPRA Tavascan

CUPRA Tavascan wzięła swoją nazwę od wioski położonej w Pirenejach. Firma, na typowej dla motoryzacji drodze rozwoju, rozpoczęła przygodę z elektrycznością od wyścigów modelem CUPRA e-Racer. Przedstawiając koncept CUPRA Tavascan, firma przekłada sportową wizję na ulice i stara się udowodnić, że osiągi i moc idą w parze z elektryfikacją.

CUPRA Tavascan

Z przodu modelu Tavascan pojawi się nisko osadzone podświetlone logo CUPRA, które wskazuje na elektryczny rodowód. Odpowiedni przepływ powietrza jest kluczowy. Każdy otwór wentylacyjny zapewni wysoką wydajność i odpowiednie chłodzenie akumulatorów. W nadkolach mieszczą się aż 22-calowe felgi ze stopów lekkich, minimalizujące opór powietrza dla jak najpłynniejszej jazdy. Dyfuzor zwiększa właściwości aerodynamiczne oraz dodaje charakteru. Wizualne wrażenie potęgują tylne światła, rozciągające się na całą szerokość pojazdu. Elektryczny koncept Tavascan wyróżnia się dodatkami z włókna węglowego i charakterystycznymi detalami w kolorze miedzi.

CUPRA Tavascan

Kabina zapewnić ma idealną równowagę pomiędzy orientacją na kierowcę a komfortem pasażerów. Postawiono na oświetlenie LED, skórę, włókno węglowe i Alcantarę®. Kierowca korzystać będzie z wirtualnego kokpitu o przekątnej 12,3 cala. Uzupełni go dodatkowy 13-calowy wyświetlacz multimedialny, który dopasuje parametry ostrości, gdy akurat korzystać będzie z niego współpasażer.

CUPRA Tavascan

Nowy koncept CUPRY przedstawia wizję przyszłości marki. Dwa silniki – jeden zintegrowany na przedniej osi, drugi z tyłu – zapewnią łączną moc 224 kW (306 KM) i napęd na wszystkie cztery koła. CUPRA Tavascan osiągnie 100 km w mniej niż 6,5 sekundy, a zestaw akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 77 kWh pozwoli uzyskać zasięg do 450 km (zgodnie z normą WLTP). Środek ciężkości pojazdu jest nisko osadzony – akumulator umieszczono w podłodze.

CUPRA Tavascan

Elektryczna CUPRA Tavascan zadebiutuje na tegorocznych targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie. Producent zdecydował się na ten krok, gdyż jak podaje, przewidywany wzrost sprzedaży w tym segmencie osiągnie 15% rocznie. Samochody CUPRA będą dostępne w sieci ponad 280 specjalnie wybranych dealerów SEAT-a w całej Europie.

Podobne

Tuning-VW-Caddy-1-1.8-widok z przodu

30-letni pick-up z Wolfsburga jak nowy

Volkswagen Caddy pierwszej generacji był typowym samochodem użytkowym. Po wielu latach od zakończenia produkcji nie stal się jednak zbyt popularnym obiektem tuningu. Dobrze zachowane lub przerobione z gustem egzemplarze to prawdziwa rzadkość na naszych drogach. To właśnie ta niewielka popularność sprawiła, że w garażu Patryka stanął ponadtrzydziestoletni pick-up z Wolfsburga. Pierwszy Caddy zjechał z taśmy produkcyjnej w 1979 roku. Był…

Wygraj komplet felg w konkursie! Pokaż nam swoje BMW

Jeśli Twoim marzeniem jest zaprezentowanie swojego BMW na łamach naszego czasopisma BMW Trends, a do tego chcesz wygrać atrakcyjne nagrody, weź udział w naszym konkursie. Przedłużyliśmy I etap do 24 października! Szczegóły poniżej.  Wyślij zdjęcia swojego BMW, zachęć znajomych do wspólnego głosowania oraz komentowania i daj sobie szansę na wygraną - artykuł wraz z sesją…