Cena VW Golfa R Variant VIII w Polsce - Trends Magazines

Cena VW Golfa R Variant VIII w Polsce

VW Golf R ósmej generacji w rodzinnej odmianie Variant wjeżdża do polskich salonów. Niestety, tanio nie jest, auto jest w cenie dobrze wyposażonego i większego Passata.

Volkswagena Golfa R hatchback w najnowszej odsłonie poznaliśmy na początku tego roku. Dopiero teraz na rynek wjeżdża bardziej rodzinna odmiana – Variant, czyli kombi. Pod maską pracuje ten sam 2-litrowy motor turbo o mocy 320 KM i 420 Nm. Mamy więc do czynienia z najmocniejszym Golfem w historii. 

Taka moc w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią DSG i napędem na cztery koła pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,9 s. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a w pakiecie R Performance nawet 270 km/h. 

Ile kosztuje VW Golf R Variant w Polsce?

Cena Golfa R hatchback w Polsce to 198 690 zł. Golf R Variant to wydatek co najmniej 209 890 zł. Raczej mało który egzemplarz wyjedzie w podstawowym wyposażeniu, więc jest jeszcze spora lista opcjonalnych dodatków. Pierwszą opcją w konfiguratorze jest lakier (metaliczny 3 150 zł, perłowy 2 520 zł), kolejne felgi (od 3 120 zł do 3 580), czy semi slicki za 4370 zł. Dopłaty wymagają też matrycowe reflektory LED (4 030 zł), panoramiczny dach (5 040 zł), czy pakiet R Performance (9 150 zł). 

Jak zaczniemy bawić się w konfiguratorze okaże się, że finalna cena VW Golfa R Variant zbliży się do 270-280 tysięcy zł. Co sądzicie o takiej kwocie za mocne auto segmentu C?

Konrad Maruszczak

Podobne

Niepowtarzalny VW Garbus 1200

Stylów, pomysłów oraz sposobów modyfikacji klasycznych i niepowtarzalnych samochodów jest co niemiara. Jedne zakładają gruntowe przebudowanie pojazdu, a inne dochowanie wierności oryginałowi. Modyfikując swojego Garbusa Marcin inspirował się różnymi stylami rodem z Kalifornii. Styl znany jako California look narodził się w latach 60. Modyfikacje służyły głównie poprawie osiągów w wyścigach ulicznych i na 1/4 mili.…

VW GOLF MK4 – wielkie odliczanie – HISTORIA

Volkswagen Golf Mk 4 został opracowany w połowie lat 90. pod kierownictwem ówczesnego głównego projektanta Volkswagena, Hartmuta Warkußa. Dzisiaj eksperci od projektowania uważają tę generację za ikonę stylu, która była pionierem w swojej klasie. Dzieje się tak dzięki wyraźnie poprowadzonym liniom nadwozia oraz designowi słupka C, który odnosi się do Golfa Mk1 z 1974 roku.…