Cena VW Golfa R Variant VIII w Polsce - Trends Magazines

Cena VW Golfa R Variant VIII w Polsce

VW Golf R ósmej generacji w rodzinnej odmianie Variant wjeżdża do polskich salonów. Niestety, tanio nie jest, auto jest w cenie dobrze wyposażonego i większego Passata.

Volkswagena Golfa R hatchback w najnowszej odsłonie poznaliśmy na początku tego roku. Dopiero teraz na rynek wjeżdża bardziej rodzinna odmiana – Variant, czyli kombi. Pod maską pracuje ten sam 2-litrowy motor turbo o mocy 320 KM i 420 Nm. Mamy więc do czynienia z najmocniejszym Golfem w historii. 

Taka moc w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią DSG i napędem na cztery koła pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,9 s. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a w pakiecie R Performance nawet 270 km/h. 

Ile kosztuje VW Golf R Variant w Polsce?

Cena Golfa R hatchback w Polsce to 198 690 zł. Golf R Variant to wydatek co najmniej 209 890 zł. Raczej mało który egzemplarz wyjedzie w podstawowym wyposażeniu, więc jest jeszcze spora lista opcjonalnych dodatków. Pierwszą opcją w konfiguratorze jest lakier (metaliczny 3 150 zł, perłowy 2 520 zł), kolejne felgi (od 3 120 zł do 3 580), czy semi slicki za 4370 zł. Dopłaty wymagają też matrycowe reflektory LED (4 030 zł), panoramiczny dach (5 040 zł), czy pakiet R Performance (9 150 zł). 

Jak zaczniemy bawić się w konfiguratorze okaże się, że finalna cena VW Golfa R Variant zbliży się do 270-280 tysięcy zł. Co sądzicie o takiej kwocie za mocne auto segmentu C?

Konrad Maruszczak

Podobne

Honda Civic w barwach SPOON SPORTS – spełnione marzenie Mateusza cz. II

Pamiętacie takie czasopismo jak JAPAN Trends? Kwartalnik pojawił się w salonach prasowych w 2010 roku. Niestety od wielu, wielu lat nie jest już wydawany. Szkoda, bo w środowisku JDM dzieje się teraz ogromnie wiele i byłoby o czym pisać. Dlatego postanowiliśmy wznowić ten dział na naszej stronie. Wszystkich właścicieli aut japońskich oraz motoryzacyjne grupy zachęcamy…

twarz kobiety w makijażu wieczorowym

Rosyjskie rzęsy – najnowsze trendy wizerunkowy

Jeśli myślisz, że sztuczne rzęsy odeszły już do lamusa, to jesteś w dużym błędzie. Już jesienią stylistki makijażu promowały trend, zgodnie z którym wręcz standardem stały się tzw. rosyjskie rzęsy. "Russian volume" podczas tegorocznej wiosny także będą królować na "salonach". Zagęszczanie rzęs "Russian volume" Prawdziwy wachlarz teatralnych rzęs. To właśnie "Russian volume", które na całym…