Były rajdowiec Leszek K. oskarżony o milionowe przekręty - Trends Magazines

Były rajdowiec Leszek K. oskarżony o milionowe przekręty

Jeden z czołowych kierowców rajdowych w Polsce, Leszek K. został oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, oszustwa podatkowe, przestępstwa przeciwko mieniu, fałszowanie dokumentów i utrudnianie postępowania. Wizja wieloletniego więzienia jest dla niego bardzo realna. 

Jak informowaliśmy w grudniu 2021 roku, były polski rajdowiec został zatrzymany w areszcie, gdzie przebywa do tej pory. Na niekorzyść Leszka K. przemawia akt oskarżenia, który wpłynął do Sądu Okręgowego w Krakowie – jak podało RMF FM. 

Rajdowiec został oskarżony o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą w latach 2014-2017. Polski kierowca rajdowy miał również oszukać Skarb Państwa sprzedając samochody, których wartość była obniżana o akcyzę i podatek VAT.

Leszek K. miał kierować grupą zajmującą się handlem samochodami, które z salonów lub z zagranicy trafiały na krajowy rynek. Ich wartość była obniżana o podatek VAT i należności akcyzowe. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie: „Temu celowi służyły fikcyjne, nieprowadzące faktycznej działalności podmioty gospodarcze, zarejestrowane zarówno na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak i poza jej granicami, które nie dokumentowały w sposób rzetelny prowadzonych transakcji zakupu i dalszej sprzedaży, będąc wystawcami pustych faktur VAT” .

Potwierdzono, że podmioty te pełniły rolę fikcyjnych nabywców pojazdów, które finalnie, na podstawie sporządzonych przez nie faktur VAT, trafiały do salonu b. rajdowca. 

Według śledczych oskarżeni wyłudzili blisko 7 mln zł i usiłował wyłudzić kolejne prawie 4 mln zł. Oskarżonym zarzucono ponadto popełnienie przestępstwa „prania brudnych pieniędzy” przy wykorzystaniu rachunków bankowych fikcyjnych podmiotów gospodarczych, a także przestępstwa z poświadczania nieprawdy w dokumentach funkcjonujących w obrocie gospodarczym.

Ponadto, Leszkowi K. zarzuca się przywłaszczenie powierzonego mienia w postaci sportowego Lamborghini Huracan o wartości 650 tys. zł.

Rajdowiec jest obecnie tymczasowo aresztowany, nieoficjalnie grozi mu nawet 15 lat więzienia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Tesla Model S Nürburgring

Tesla walczy z Porsche o koronę Nürburgringu.

Tesla walczy o pokonanie północnej pętli Nürburgringu szybciej niż czas ustanowiony przez Porsche Taycan- 7:42. Jak podaje Auto Motor und Sport nieoficjalne pomiary wskazują na czas około 7:23 i wygląda na to, że Tesla poradzi sobie z tym zadaniem bez problemu.To o pełne 20 sekund szybiciej. Oczywiście Tesla nie osiąga takich czasów w zwykłym Modelu…

Range Rover Sport p440e – nowy król SUV-ów?

SUV, czyli w dosłownym tłumaczeniu pojazd sportowo-użytkowy. Litera S w tym jakże popularnym skrócie oznacza sport, z którym większość SUV-ów ma niewiele wspólnego. Range Rover Sport już samą nazwą sugeruje ponadprzeciętne emocje. Czy duży, brytyjski SUV fatycznie jest autem, w którego DNA płynie żyłka sportowca? Historia najbardziej sportowej odmiany Range Rovera jest o wiele krótsza…