Bokiem do przodu. Inżynierowie BMW w akcji - Trends Magazines
15 kwietnia 2021

Bokiem do przodu. Inżynierowie BMW w akcji

Przed wprowadzeniem na rynek każdy model samochodu musi przejść serię wnikliwych testów, które zweryfikują jego odporność na skrajne temperatury, jazdę w trudnych warunkach czy… nadmierną fantazję kierującego.

BMW testuje nowe X3 m.in. na zamarzniętych jeziorach w pobliżu szwedzkiej miejscowości Arjeplog, położonej 56 km od koła podbiegunowego. W okresie letnim w osadzie niewiele się dzieje. Zimą zjeżdżają tabuny inżynierów, kierowców testowych i motoryzacyjnych paparazzi, którzy wiedzą, że w ciągu jednego dnia można tam „ustrzelić” przynajmniej kilka prototypów. Byliśmy i potwierdzamy. Urobek z jednego dnia sięgnął 12 zamaskowanych aut.

W Arjeplog przedseryjne egzemplarze nowego BMW X3 musiały udowodnić, że niestraszne im ani niskie temperatury, ani śnieg. Skute lodem jeziora i wytyczane na nich tory dają możliwość zweryfikowania sposobu działania układu kierowniczego, jezdnego i napędowego, jak również porównywania wprowadzanych zmian. Potrzebny nowy tor? Żaden problem. Technicy z Arjeplog potrafią odwzorować na jeziorze niemal dowolny tor wyścigowy w skali 1:1. W przeciwieństwie do oryginału będzie on jednak idealnie płaski.

Z kolei otaczające jeziora wzgórza, miejscami bardzo strome, są doskonałym terenem do sprawdzenia terenowych możliwości samochodu.   

Podobne

BMW MINI klasyczne elektryczne

Samochód elektryczny, który chciałbyś mieć – klasyczne Mini na prąd

Klasyczne Mini Electric łączy w sobie kultową już stylistykę najpopularniejszego na świecie małego samochodu z przełomową technologią jazdy, która wyznacza kierunek mobilności miejskiej w świecie przyszłości. MINI daje jasny sygnał zaangażowania w utrzymanie niepowtarzalnego charakteru marki, jednocześnie kładąc nacisk na innowacyjną technologię zeroemisyjną. Podróż w czasie Klasyczne Mini Electric jest efektem wyimaginowanej podróży w czasie, w…

Pezet E34

Pezet rapuje w BMW E34 – Nisko jest niebo

Pezet opublikował na Youtube.com swój najnowszy numer "Nisko jest niebo" i teledysk, w którym rapuje w BMW serii 5. Do współpracy przy tej piosence warszawski raper zaprosił kultową polską wokalistkę - Kayah. Moim zdaniem to świetna melancholijna nuta, idealna na zadumę podczas lockdown-u. Pezet i BMW W teledysku raper śpiewa z tylnej kanapy BMW 5 typoszeregu E34.…