BMW Z18 to szalony prototyp. O co tutaj chodzi? - Trends Magazines
4 sierpnia 2021

BMW Z18 to szalony prototyp. O co tutaj chodzi?

BMW Z18

W 1995 roku samochód koncepcyjny BMW Z18 przeszedł do historii jako pierwszy terenowy roadster opracowany przez BMW. Był to okres, w którym pragnienie wszechstronnej mobilności pod gołym niebem i pragnienie eksploracji terenowych terenów wywołały boom w segmencie motocykli Enduro.

 

Ośmiocylindrowy silnik o mocy 260 kW/355 KM napędzał ten prototyp, a zaprojektowany z myślą o złożoności technicznej napęd na cztery koła zapewniał niezbędną zdolność do jazdy w terenie. Plastikowe nadwozie zostało zamontowane na konstrukcji ramowej wykonanej z profili stalowych i nie różniło się niczym od łodzi – BMW Z18 było w stanie bez wysiłku jeździć po płaskich odcinkach wody. Zmienna koncepcja wnętrza – konfiguracje dwumiejscowe, czteromiejscowe i pick-up zostały zawarte w projekcie – sprawiły, że niezwykły pojazd koncepcyjny stał się prawdziwym wielozadaniowym pojazdem z kilku punktów widzenia.

Z czym kojarzy się Z18?

Napęd zwiastuje nadejście xDrive, przód został zapożyczony z BMW Z3, deska rozdzielcza jest podobna do tej z Z8, a podwójne nadkola przednich kół przypominają motocykle serii GS. Nam jednak najbardziej podoba się kierownica – polakierowana na srebrno wprost z… E36!

GALERIA BMW Z18

Podobne

BMW iDrive. Usterki, problemy i koszt naprawy

Uprzyjemnia czas spędzany w samochodzie, zapewniając wygodny dostęp wielu elementów jego wyposażenia, nawigacji, plików multimedialnych, aplikacji czy zasobów internetu. Niestety problemy z iDrive nie należą do rzadkości, a jego naprawa zwykle jest zadaniem dla specjalisty. Działając metodą prób i błędów można więcej zepsuć niż naprawić. 15 lat temu w BMW serii 7 (E65) zadebiutował iDrive.…

BMW na sprzedaż – przegląd najciekawszych ofert

Też przeglądasz ogłoszenia w każdej wolnej chwili? Nawet kiedy nie planujesz nic nowego postawić w swoim garażu, to po prostu jesteś ciekaw, co jest dostępnego na rynku? Zaczynamy nowy cykl artykułów, z przeglądem najciekawszych według nas ofert dotyczących BMW. Dziś pokażemy te produkowane w latach 1980 – 1995. Oto ogłoszenia, które zwróciły naszą uwagę z…