BMW X5 Protection VR6 w programie Secrets of the Supercars - Trends Magazines
17 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

BMW X5 Protection VR6 w programie Secrets of the Supercars

BMW X5 Protection VR6

Od 40 lat BMW wyznacza standardy w projektowaniu pojazdów opancerzonych. Teraz, po raz pierwszy w swojej historii, firma umożliwiła dostęp kamer telewizyjnych do tajnego działu pojazdów Security. Program Secrets of the Supercars zabiorze widzów za kulisy, aby mogli obejrzeć produkcję i testowanie BMW X5 Protection VR6 – SAV-a zdolnego wytrzymać atak z broni automatycznej, takiej jak AK-47.

Secrets of the Supercars

Następny odcinek Secrets of the Supercars, który zostanie wyemitowany w ten niedzielny wieczór w Wielkiej Brytanii, podniesie pokrywę BMW X5 VR6. Widzowie za kulisami zakładu BMW Protection w Monachium w Niemczech będą mogli zobaczyć, jak firma projektuje i buduje samochód, który jest w stanie wytrzymać ciągły atak wroga, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo pasażerom. Pojazd zostanie również poddany testom na torze i na strzelnicy, dając widzom wyjątkowy wgląd w to, w jaki sposób uzyskuje wiodący w branży certyfikat bezpieczeństwa.

BMW X5 Protection

Ledwo odróżniające się od seryjnego modelu zarówno pod względem wyglądu, jak i dynamiki jazdy, BMW X5 Protection VR6 osłania pasażerów wielowarstwowym szkłem bezpiecznym o grubości około 30 mm z wewnętrzną warstwą zabezpieczającą przed odpryskami z poliwęglanu. W połączeniu z opancerzonym przedziałem pasażerskim, ochroną po wybuchu, szczelnym zbiornikiem paliwa i oponami typu run-flat, BMW X5 Protection VR6 może chronić przed atakami z broni krótkiego i dalekiego zasięgu.

GALERIA

Seria Secrets of the Supercars zapewnia wgląd w niektóre z najbardziej ekskluzywnych firm motoryzacyjnych na świecie, testując pojazdy na torze, odkrywając przełomowe supersamochody z przeszłości i ujawniając, co się dzieje, gdy inżynierowie popychają projektowanie supersamochodów do skrajności . Odcinek Secrets of the Supercars BMW X5 Protection VR6 zostanie wyemitowany na antenie Dave w niedzielę 2 maja o 19:00 czasu polskiego. Nadejdą międzynarodowe daty transmisji w Europie i na innych terytoriach.

Podobne

BMW E38 High Security. Limuzyna, która kul się nie boi

Opancerzone BMW. Słyszał o nich chyba każdy, a wielu z nas widziało je na własne oczy. Co o nich wiemy? Zazwyczaj niewiele. Szkoda, bo to ciekawy fragment historii BMW. Koncern z Monachium dołączył do grona producentów opancerzonych limuzyn jesienią 1977 roku. BMW nie zdecydowało się na powierzenie przygotowania pojazdów dla VIP-ów firmom zewnętrznym. Zapadła decyzja…

BMW E10 1802 w trakcie jazdy

Prawie trafiło na złom – dziś jest dumą właściciela. Historia BMW 1802

– Obejrzałem auto i dotarło do mnie, co zrobiłem. Niewiele brakowało, bym je odsprzedał koledze, a on by je pewnie zezłomował... – tak zaczął swoją opowieść Jakub Boryczko, właściciel wyjątkowego BMW E10. BMW 1802 z 1973 roku Serce Jakuba zabiło mocniej, kiedy wśród dziesiątek samochodów w komisie niedaleko Krakowa zauważył BMW 1802 z 1973 roku. Wyglądem przypominało model 2002, tylko silnik miało…