BMW E38 High Security. Limuzyna, która kul się nie boi - Trends Magazines

BMW E38 High Security. Limuzyna, która kul się nie boi

Opancerzone BMW. Słyszał o nich chyba każdy, a wielu z nas widziało je na własne oczy. Co o nich wiemy? Zazwyczaj niewiele. Szkoda, bo to ciekawy fragment historii BMW.

Koncern z Monachium dołączył do grona producentów opancerzonych limuzyn jesienią 1977 roku. BMW nie zdecydowało się na powierzenie przygotowania pojazdów dla VIP-ów firmom zewnętrznym. Zapadła decyzja o wytwarzaniu superbezpiecznych limuzyn własnymi siłami, oczywiście korzystając z podzespołów dostarczanych przez wyspecjalizowanych poddostawców. Taka strategia daje możliwość kompleksowego przygotowania samochodu do nowej roli – przy drastycznie zwiększonej przez opancerzenie masie własnej pojazdu konieczne staje się m.in. przygotowanie solidniejszych elementów zawieszenia.

Włączenie opancerzonej wersji do oficjalnej palety produktów procentuje również, gdy pojawia się konieczność dokonania napraw. Użytkownik pojazdu ma pewność, że serwis BMW będzie w stanie zapewnić wszystkie niezbędne części – z płytami pancernymi i kuloodpornymi szybami włącznie.

E38

Samochód produkowany od 1995 r. do 2001 r. otrzymał przydomek High Security. Podkreślał on jeszcze wyższy standard opancerzenia, który dopasował pojazd do rosnących wymagań globalnego rynku. Samochód bywa jeszcze spotykany w rządowych kolumnach, więc nie powinno dziwić, że w ogólnodostępnych źródłach nie znajdziemy już żadnych szczegółowych informacji o sposobie jego opancerzenia. Poczucia bezpieczeństwa chciałyby zaznać nie tylko głowy państw, prezesi największych korporacji czy baronowie narkotykowych karteli. Wielu dobrze sytuowanych obywateli ubogich państw, w których kwitnie terroryzm i uliczne chuligaństwo, obawia się o zdrowie i życie.

Podobne

BMW Bejrut wybuch

Eksplozja w Bejrucie nagrana z BMW. Co podmuch zrobił z samochodem?

Nagranie ze środka BMW serii 3 pokazuje z nowej perspektywy eksplozję w Bejrucie. Jak potężna była siła eksplozji? Co dzieje się z pojazdem pod naporem tak ogromnej siły? Perspektywa kierowcy BMW Warto zwrócić uwagę znaczną odległość od miejsca eksplozji. Film ukazuje potęgę wybuchu, który uderzając w BMW, wybija szyby i uszkadza nadwozie.  Rozbite szkło sieje spustoszenie…

BMW-X5-E53-BMW-X5-G05

Jakie BMW X5 wybrać: używane E53 czy nowe G05

Rok 2019 jest wyjątkowy dla BMW X5. Popularny duży niemiecki SUV obchodzi właśnie dwudzieste urodziny. Ten okrągły jubileusz postanowiliśmy uczcić w odpowiedni sposób. Zaaranżowaliśmy specjalne spotkanie najnowszej, czyli czwartej już generacji X5 G05 z jej pierwowzorem E53. Gdy w 1999 roku pojawiła się informacja o pierwszym BMW z nowej i nieznanej rodziny X, fani aut…