BMW wprowadza do oferty felgi z włókna węglowego - Trends Magazines
21 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

BMW wprowadza do oferty felgi z włókna węglowego

M performance Carbon wheels koła 1000 RR motorrad

Włókno węglowe pierwotnie było opracowane dla przemysłu lotniczego. Później ten bardzo wytrzymały i super lekki materiał zadomowił się najpierw w wyścigach, a teraz także w motocyklach. BMW Motorrad używa go wszędzie tam, gdzie wymagana jest minimalna waga i maksymalna wytrzymałość.

Zalety kół z włókna węglowego

Koła z włókna węglowego M Performance do BMW S 1000 RR są idealnym obszarem zastosowania dla materiału, który jest przetwarzany w bardzo złożonym procesie z wykorzystaniem pieców wysokociśnieniowych. Korzyści są oczywiste. Mniejsza waga oznacza mniejsze masy obrotowe, co prowadzi nie tylko do lepszego przyspieszenia i hamowania, ale także ułatwia prowadzenie motocykla. Krótko mówiąc: motocykle stają się jeszcze bardziej zwinne i dynamiczne. Ponadto powierzchnia z włókna węglowego, która jest pokryta bezbarwnym lakierem o wysokim połysku, przyciąga wzrok dzięki swojej połyskującej głębokiej czerni.

M performance Carbon wheels koła 1000 RR motorrad

W liczbach

Koła z włókna węglowego M Performance do S 1000 RR są łącznie o 1,7 kg lżejsze niż standardowe felgi aluminiowe, których masa została już zmniejszona o 1,6 kg, gdy oba modele zostały ponownie wprowadzone na rynek w zeszłym roku. Koła z włókna węglowego M Performance są dostępne od 1 sierpnia 2020 r.

Podobne

BMW E36 318i Touring, tuning

Ciekawe BMW E36 318i Touring w stylu Hellaflush

Kombi kupowane są zwykle ze względu na przestronność wnętrza, w którym wygodnie może podróżować rodzina. W takim samym celu Dawid nabył swoje BMW E36 318i. Ostatecznie skupił się jednak na walce o… jak najmniejszą przestrzeń. Między kołem a nadkolem. Zgodnie z założeniem stylu Hellaflush w tę lukę można włożyć zaledwie banknot. W stylu Hellaflush błotnik…

LUMMA CLR X7 to zawodnik wagi superciężkiej- TUNING

LUMMA Design GmbH & Co. KG z siedzibą w południowo-niemieckim mieście Winterlingen proponuje program indywidualizacji LUMMA CLR X7 dla luksusowego SUV-a BMW X7. Aby poprawić wygląd i aerodynamikę zespół LUMMA całkowicie przeprojektował przód pojazdu. Większe wloty powietrza w połączeniu z przednim splitterem i nową carbonową maską zupełnie zmieniają przód, który jest teraz bardzo agresywny. Profil…