BMW serii 2 oraz i3 w barwach policji. To nie prima aprilis! - Trends Magazines

BMW serii 2 oraz i3 w barwach policji. To nie prima aprilis!

W Gdańsku trwają VI Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech. Po raz pierwszy odbywają się one w budynku gdańskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amberexpo.

Trwająca do piątku impreza jest efektywną platformą wymiany informacji związanych z zapotrzebowaniem na innowacje. To także szczególna możliwość zapoznania się ze światowymi nowościami, na które w dobie modernizacji zarówno policja jak i formacje bezpieczeństwa państwa są szczególnie otwarte.


Targi Europoltech są najważniejszą w Polsce imprezą targową dedykowaną służbom porządku publicznego i służbom specjalnym. Te wysoce specjalistyczne targi są organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA w ścisłej współpracy z Komendą Główną Policji oraz we współdziałaniu ze służbami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, formacjami bezpieczeństwa państwa, Wojskami Specjalnymi i Żandarmerią Wojskową.

Swoje propozycje dla służb przedstawiły przeróżne firmy – w tym producenci umundurowania, akcesoriów i broni. Nie mogło też zabraknąć stoisk z pojazdami. Jedno z najciekawszych przygotowało BMW Auto Fus. Firma, jako jedna z niewielu ma odpowiedni certyfikat i systematycznie umacnia swoją pozycję w segmencie sprzedaży specjalnej i dyplomatycznej. Warszawska firma i jej komórka Special Sales Competence Center, która odpowiada za sprzedaż pojazdów dla wojska, policji, straży, pogotowia i dyplomacji, przedstawiła m.in. potężne, opancerzone BMW X5 Security Plus, które zapewnia poziom bezpieczeństwa VR6, co oznacza, że jako całościowy produkt (a nie tylko wykorzystane materiały) gwarantuje ochronę nawet przed strzałami z AK-47, czyli z popularnego Kałasznikowa. Obok ustawiono serię 2 Gran Tourer oraz i3 w policyjnych barwach, jak również motocykle na policji (RT1200) i służb medycznych (R1200 GS).

Czy zaprezentowane na Europoltech BMW trafią do służby? Czas pokaże. Warto przy tym dodać, że na drogach można spotkać wiele „funkcyjnych” BMW – w tym rządowe piątki, siódemki i X5 oraz policyjne 330i (nieoznakowany radiowóz na Dolnym Śląsku), piątka E60 (nieoznakowany radiowóz z Kielc), siódemka E65 (nieoznakowany radiowóz policji autostradowej na Śląsku) czy siódemka E38 (nieoznakowany radiowóz z Warszawy). W policyjnym parku maszyn są także motocykle ze stajni BMW – w tym nieoznakowane K1200GT oraz oznakowane R1200RT i K1200S.

Podobne

BMW E38 High Security. Limuzyna, która kul się nie boi

Opancerzone BMW. Słyszał o nich chyba każdy, a wielu z nas widziało je na własne oczy. Co o nich wiemy? Zazwyczaj niewiele. Szkoda, bo to ciekawy fragment historii BMW. Koncern z Monachium dołączył do grona producentów opancerzonych limuzyn jesienią 1977 roku. BMW nie zdecydowało się na powierzenie przygotowania pojazdów dla VIP-ów firmom zewnętrznym. Zapadła decyzja…

Ostre BMW serii 1. Będzie rywalizowało w BTCC

Rozgrywane od 1958 r. British Touring Car Championship, czyli brytyjskie mistrzostwa samochodów turystycznych, są kuźnią talentów. Dość powiedzieć, że po mistrzowskie laury sięgały takie sławy, jak Jim Clark, Joachim Winkelhock, Gabriele Tarquini, Frank Biela, Alain Menu, Rickard Rydell, Jason Plato czy Fabrizio Giovanardi. Przed brytyjską publicznością z dobrej strony pokazało się też BMW. Odniosło łącznie…