Kilkadziesiąt nowych BMW zniszczonych przez kabel? - [FILM] - Trends Magazines

Kilkadziesiąt nowych BMW zniszczonych przez kabel? – [FILM]

60 nowo wyprodukowanych BMW zostało zniszczonych zaraz po opuszczeniu fabryki w Dingolfing. Auta zostały uszkodzone w trakcie transportu kolejowego przez linię energetyczną zawieszoną nisko nad torami. Oglądanie tego filmiku naprawdę boli!

Samochody zostały uszkodzone w miejscowości Landshut, około 30 kilometrów od fabryki BMW w Dingolfing skąd jechały nowe modele. Początkowo mówiło się o akcie wandalizmu i o zawieszonym rowerze na linii energetycznej. Rower miał uszkadzać przejeżdżające pociągi i towary, jednak to mało prawdopodobne. Plotki zdementowała także lokalna policja informując, że fragment kabli został uszkodzony i zerwany. 

Ta informacja nie dotarła do kolejarzy wiozących nowe modele BMW z fabryki i pociąg z impetem wjechał w zerwaną linię energetyczną. Skutki są opłakane. Zniszczonych zostało 60 samochodów, głównie Serii 6 GT oraz Serii 4 Coupe. Straty liczone są w milionach euro. 

Aż 70% wyprodukowanych samochodów w fabryce w Dingolfing jest transportowanych koleją, dlatego do momentu naprawy trakcji, produkcja aut została wstrzymana. Nie byłoby miejsca na parkingu, aby je przetrzymywać. Policja obecnie ustala okoliczności zerwania kabla. Prawdopodobnie winna jest wysoka temperatura. 

fot. pnp.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Booster NOCO GBX75

Booster – idealny sposób na odpalenie auta zimą

Nawet najlepsze auta mogą zastrajkować na mrozie. Skutecznym zabezpieczeniem przed taką sytuacją jest booster. Dzięki niewielkim gabarytom bez problemu można wozić go w bagażniku, a nawet w schowku. Naładowany do pełna utrzymuje swoją gotowość nawet kilka miesięcy i w sytuacji podbramkowej może okazać się prawdziwym wybawieniem z kłopotów. Starsze samochody miewają problemy z rozruchem podczas…

bmw vs Audi vs VW

BMW vs VW vs Audi drag race

Najczęściej piszemy o BMW i o VW, ale nieczęsto mamy okazję pokazać Wam obie marki w bezpośredniej rywalizacji. Ale dziś to się zmieni. Do wyścigu staje BMW X2 M235i, Volkswagen T-ROC R oraz drugi reprezentant grupy Volkswagen: Audi SQ2. Silniki Wszystkie trzy samochody to kompaktowe crossovery z silnikami R4 2.0 turbo pod maską. Również moc…