BMW M3 Touring 2022 - czy tak będzie wyglądać? - Trends Magazines

BMW M3 Touring 2022 – czy tak będzie wyglądać?

Na razie nie dane było nam doczekać najostrzejszej wersji BMW Serii 3 w rodzinnym nadwoziu, czyli M3 Touring. Nie wiadomo też, czy takowe pojawi się w obecnej generacji, ale jeśli tak, to tak właśnie mogłoby wyglądać.

Jakiś czas temu pokazywaliśmy wam M3 F31, zrobione przez prywatnego inwestora w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o najnowszą generację, nie zostało jeszcze potwierdzone, czy pojawi się pierwsze w historii M3 Touring. Trwają co prawda testy drogowe takiego pojazdu, ale oprócz domniemań i plotek niewiele wiadomo. 

Czego możemy być niemal pewni to to, że pod maską znajdzie się silnik z obecnego M3/M4, czyli turbodoładowane R6 o mocy ok. 500 KM. Jeżeli będzie też wersja Competition i CS to możemy spodziewać się odpowiednio 510 KM i 530 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma wynosić: 4,2 s dla M3 Touring, 3,9 s dla M3 Competition Touring i 3,6 s dla M3 CS Touring.

Pierwszy M-Touring w historii Serii 3, ale nie pierwszy w BMW

Przypomnijmy, że pierwsze kombi ze znakiem M (nie liczymy doklejonych emblematów do praktycznie każdej E36 i E34 jeżdżących w Polsce) powstało w 1992 roku w postaci BMW M5 E34. To auto wywołało niemałe zamieszanie, kiedy osiągami zbliżyło się do ówczesnego Porsche 911. Kolejną sensacją był drugi Touring z dywizji BMW M, zaprezentowane w 2007 roku M5 Touring E61. Pod maską pracował wyścigowy silnik V10. 

Warto dodać, że BMW było bliskie stworzeniu M3 Touring w 2000 roku. Wtedy powstał prototyp na bazie E46 z wolnossącą jednostką o pojemności 3,2 litra, czyli kultowym S54M32. 

Konrad Maruszczak

Render: Magnus Concept

Podobne

Stroje myśliwskie dla pań

Stroje myśliwskie dla kobiet

Choć wielu osobom wydaje się, że polowanie to przede wszystkim męski sport, również kobiety chętnie wybierają się do lasu: zarówno w celach myśliwskich, jak też na spacery. Każda z nich potrzebuje odpowiedniego odzienia, które zapewni jej optymalną ochronę przed panującymi tam warunkami. W szczególności w okresie jesienno-zimowym i podczas nocnych wypadów będzie to kwestia niezwykle…

Zwiększenie mocy silnika w BMW

Jak zwiększyć moc silnika BMW? Czego nie robić, a co rozważyć?

Lato, wakacje, piękna pogoda, czas imprez motoryzacyjnych, nic dziwnego, że temat zwiększania mocy wraca jak bumerang. W takich okolicznościach nawet samodzielne dłubanie przy własnym aucie zdaje się przyjemnym zajęciem na letnie popołudnie. Stąd i artykuł bardziej wakacyjny. Nie o konkretnym silniku, a ogólnie, o różnych pomysłach (dobrych i złych), by zwiększyć moc silnika BMW. Najbardziej…