BMW E34 M5 u największego nerda na Youtube - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

BMW E34 M5 u największego nerda na Youtube

E34_M5_USA_Doug

Doug DeMuro to moim zdaniem ucieleśnienie motoryzacyjnego nerda. W swoich filmach zawsze wsadzi kamerę w najciaśniejsze zakamarki prezentowanego auta i pokaże, co jest faktycznie istotne. Tym razem przed obiektyw jego kamery trafiło E34 M5.

M5 w USA. Film nadaje ciekawy kontekst historii BMW M5 w USA. Jak na tamtejszym rynku postrzegany był “performance sedan” od początku istnienia. Czy wiedzieliście, że E28 M5 było w USA jedynie przez rok, a wszystkie egzemplarze były czarne? E34 również było na tamtejszym rynku krócej niż w Europie. W 3 lata do ameryki trafiło około 1700 egzemplarzy- wszystkie z silnikiem 3.6.

E34_M5_USA_Doug

Duży przebieg

Egzemplarz, który prezentuje ma przebieg 170 tys. mil. To sporo, ale auto jest pięknie zachowane. Doug mówi, że od dawna chciał pokazać E34 M5, ale ciężko znaleść w USA zadbany egzemplarz. Może właśnie dlatego ceny M5-tek za wielką wodą rosną bardzo szybko. Zobaczcie klip- napisy można włączyć w prawym dolnym rogu. 

E34_M5_USA_Doug

The 1991 BMW M5

Podobne

BMW ALPINA na Tokio Motor Show – B3 sedan i inne – PREMIERA

Za kilka dni Tokyo Motor Show - wystawa o bogatej tradycji dla ALPINY - otworzy swoje podwoje dla odwiedzających z całego świata. Najważniejsze wydarzenia na naszej wystawie: Ekskluzywna światowa premiera BMW ALPINA B3 Limuzyna, która uzupełnia naszą rodzinę B3 po prezentacji Touring podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Alpina nie ogłosiła jeszcze konkretnej specyfikacji tego…

1976 BMW 530 MLE to ojciec wszystkich BMW M5- HISTORIA

Po roku żmudnej renowacji BMW South Africa zaprezentowało swój najnowszy projekt - BMW 530 MLE. To południowoafrykańskie "M5", które nie tylko powstało długo przed E28 M5, ale też było samochodem homologacyjnym- faktycznie zbudowanym do ścigania się. Gdy BMW South Africa chciało ścigać się w połowie lat 70., firma skorzystała z pomocy słynnego kierowcy wyścigowego i…