Najrzadsze BMW M3 E46 na sprzedaż - Trends Magazines

Najrzadsze BMW M3 E46 na sprzedaż

Myślicie, że to odmiana CSL była najrzadsza? Nic z tych rzeczy. Na sprzedaż trafia biały kruk – BMW M3 E46 GTR. 

To biały kruk – dosłownie i w przenośni – bowiem auto jest białe i wyjątkowo rzadko spotykane – wyprodukowanych było ok. 10 egzemplarzy. BMW M3 GTR powstało jako przeciwnik dla Porsche w wyścigach American Le Mans Series. W zasadzie samochód był tak dobry, że zirytował Porsche, które wymusiło zmianę regulaminu w wyścigach American LMS i M-trójka wypadła z gry. 

Prezentowany samochód wystawiono na sprzedaż na aukcji w Melbourne. Ten egzemplarz startował m.in. w 24-godzinnych wyścigach Daytona i Bathurst, ale nie osiągnął tam dobrych wyników. Pomimo wyścigowej historii samochód trafił na sprzedaż. Jaka jest cena? Tego właściciel nie podaje. Możemy jedynie dodać, że jako nowe w 2002 roku M3 GTR kosztowało 250 tys. euro.

Nadwozie sprzedawanego BMW M3 GTR ma numer #005, co oznacza, że pod maską pracuje 4,9-litrowy silnik V8 (S62B50) zaprzężony z 6-stopniową manualną skrzynią Hewland. To oznacza, że to pierwsze M3 z silnikiem V8 ever. I tu pojawia się pewien problem. Otóż niektóre źródła podają, że w oryginalnym M3 GTR pracował motor P60B40, a więc zupełnie inny niż w sprzedawanym egzemplarzu. To mocno podważa autentyczność sprzedawanego egzemplarza. 

Być może zatem cena będzie bardziej atrakcyjna. Tak czy inaczej, chcielibyśmy mieć taki samochód w swoim garażu, nawet z nieoryginalnym silnikiem V8.

Konrad Maruszczak

Podobne

TOYOTA SUPRA GT4 GAZOO Racing- wyścigówka za gotówkę – NEWSY

TOYOTA GAZOO Racing potwierdziła, że sprzedaż GR Supry GT4, samochodu wyścigowego dla zespołów prywatnych, rozpocznie się w marcu 2020 roku. W ten sposób TOYOTA GAZOO Racing chce umożliwić miłośnikom motorsportu na całym świecie uczestnictwo w rywalizacji. Wyczynowy model jest produkowany przez TOYOTA Motorsport GmbH (TMG). Samochód będzie kosztował 175 tys. euro netto. Wyobrażacie sobie fabryczne GT4 po konwersji na wersję…

Hannover fabryka VW T1 Bulli

Volkswagen T1 Bulli to legenda z Hannoveru

65 lat, ale do emerytury jeszcze daleko: dokładnie 8 marca 1956 roku, w fabryce Volkswagena w Hanowerze-Stöcken, ruszyła produkcja legendarnego Volkswagena T1, zwanego przez swoich fanów Bulli. Od tego momentu wyprodukowano tam ponad 9 milionów sztuk Transportera.  Bulli to symbol „niemieckiego cudu gospodarczego” W połowie lat ’50 XX w., z małych radioodbiorników tranzystorowych rozbrzmiewa przebój…