BMW M3 E30 Kabrio - ultra rzadki egzemplarz na sprzedaż - Trends Magazines

BMW M3 E30 Kabrio – ultra rzadki egzemplarz na sprzedaż

To bardzo szczególny egzemplarz, bowiem auto jest praktycznie nowe. To dlatego, że za jego renowacje odpowiada nie kto inny, jak marka BMW Group Classic, czyli krótko mówiąc – producent.

Czasami spotykamy wyjątkowo dobrze zachowane egzemplarze samochodów klasycznych. Wynika to z wyjątkowej dbałości i odpowiedniego serwisu zachowanego przez poprzednich właścicieli. Przypadek tego BMW M3 E30 Kabrio jest jednak inny, bowiem auto przeszło renowację w miejscu, gdzie się urodziło. 

Początkowo pod maską auta pracował silnik z M5, ale BMW Group Classic postanowiło zamontować oryginalną jednostkę z M3, czyli S14. BMW nie tylko zyskało nowy silnik i skrzynię, ale wyremontowano również rury chłodnicy oleju, wymieniono wał napędowy i odnowiono tłumiki.

Wymieniono także kluczowe części, takie jak przednia szyba, światła przeciwmgielne, maska, kierownica, kolumna kierownicy, gałka zmiany biegów oraz komputer pokładowy i wskaźnik temperatury. Co ważne, BMW Group Classic pozbyło się całej korozji z samochodu, a także zadało sobie trud zamontowania nowej izolacji akustycznej i cieplnej w komorze silnika.

Uroku temu BMW nadaje piękny lakier Macau Blue Metallic z ciemnoniebieskim materiałowym dachem i oryginalnymi felgami, które zostały odnowione.

Prace renowacyjne trwały od od stycznia 2018 do grudnia 2020. Wystawione na sprzedaż BMW M3 E30 Kabrio ma przejechane zaledwie 80 407 km i jest jednym z 781 egzemplarzy, jakie opuściły niemiecką fabrykę. Cena? Na chwilę obecną to 55 tysięcy euro, ale aukcja kończy się dziś wieczorem, więc kwota z pewnością wzrośnie. 

Jeden komentarz

  1. Z tyłu wąska lampa, a z przodu nie dość że soczewka to jeszcze jedna z uśmiechem a druga bez 😀 Faktycznie pełna profeska 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

VW Jetta A1

(Nie)zwykły sedan, czyli VW Jetta A1

Pierwsza generacja Jetty, której przedstawicielkę widzicie na zdjęciach, zadebiutowała w 1979 roku. Samochód był klasycznym dwu lub czterodrzwiowym sedanem. Model bazował na Golfie pierwszej generacji i był bardziej konserwatywną odmianą tego bardzo popularnego hatchbacka. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat Volkswagen pokazał światu kilka generacji Jetty. Za każdym razem auto nie wzbudzało większych emocji. Było praktyczne, proste…

To Audi będzie się Ciebie uczyć- TECHNOLOGIA

  Nie wystarczy już po prostu jeździć na prąd. Audi AI:ME zna swoich użytkowników i ich przyzwyczajenia. Samochód wykorzystuje inteligentne funkcje połączone ze sztuczną inteligencją w celu zwiększenia bezpieczeństwa, dobrego samopoczucia i komfortu pasażerów.  Audi Intelligence Experience Samouczący się system nawigacji jest już zintegrowany z obecną generacją systemów MMI. Zapisuje on preferowane miejsca docelowe, łączy…