BMW M Coupé powróciło? - Trends Magazines

BMW M Coupé powróciło?

M140i vs m2

Czyżby BMW M Coupé powróciło we współczesnej formie? Nie do końca. To BMW istnieje naprawdę, ale to mix hatchbacka M140i oraz sportowego M2.

Co to jest?

Bazą dla tej kreacji jest BMW M140i. To niesamowicie szybki hatchback, który w seryjnej formie wygląda dość skromnie. Firma BM & Mini Group UK postanowiła to zmienić. Dawcą części dla tego projektu zostało uszkodzone BMW M2. W ten sposób powstał superagresywny hot hatch, który wygląda bardzo podobnie do BMW Z3 M Coupé typoszeregu E36/8 znanego pod pseudonimem „clown shoe”. Projekt otrzymał przedni zderzak, przednie i tylne błotniki, tylny zderzak i dyfuzor z uszkodzonego M2. Być może z więcej niż jednego, ponieważ panele są przeszczepione z każdej strony.

Więcej „mięsa”

Aby upewnić się, że felgi nie zginą w poszerzonych nadkolach, dodano szersze koła i opony z M2. Nie jest jasne, co zostało zrobione z zawieszeniem, chociaż wydaje się, że auto jeździ niżej niż standardowe M140i. Układ wydechowy z czterema końcówkami dopełnia wygląd. Pod maską standardowy szeciocylindrowiec B58 o mocy 340 KM, chociaż według Road and Track, który natknął się na to auto jako pierwszy, właściciel zamierza wydobyć nieco więcej mocy. Ma to sens, biorąc pod uwagę potencjał strojenia tego silnika.

Całkiem nieźle

Gdy nowe BMW serii 1 przybiera tak sugestywną estetykę to uświadamiamy sobie, że to wcale nie jest szczególnie źle wyglądające auto. Nadal frustrujące jest to, że powiązana z nim seria 2 otrzymała znacznie ładniejszy przód. Co sądzisz o tym współczesnym M Coupé?

Galeria

źródło:BM @ MINI group UK,  Road and Track


Zobacz więcej

Podobne

steaming mixed vegetables in the wok, asian style cooking

Orientalna kuchnia dla początkujących – jakie produkty warto mieć w domu?

Świat orientalnych potraw jest naprawdę fascynujący i nie bez powodu cieszy się obecnie tak ogromną popularnością. Kuchnia krajów Dalekiego Wschodu jest nie tylko smaczna i różnorodna, ale także często bardzo zdrowa. Dopiero zaczynasz przygodę z egzotycznymi daniami? Dowiedz się, w jakie artykuły spożywcze i sprzęt kuchenny warto zaopatrzyć się w pierwszej kolejności. Przybory kuchenne Jednym…

BMW_E21

Dwa ciekawe, a jak inne BMW E21: które lepsze?

Skoncentrować się na pielęgnacji i oszczędzać auto czy jak najwięcej jeździć? To podstawowy dylemat każdego właściciela klasyka. Mamy przed sobą dwa odmienne E21, ale czy ich kierowcy rzeczywiście bardzo różnią się podejściem do swoich aut? Wyższa z dwóch pomarańczowych „trójek” należy do Pawła Ciesielskiego. To jego pierwsze auto, można więc się spodziewać, że chciał zachować…