BMW E92 Transformers - zbuduj sobie chodzące BMW - Trends Magazines

BMW E92 Transformers – zbuduj sobie chodzące BMW

BMW E92 Transformers

Widzicie czerwone BMW E92 na ulicy – nic nadzwyczajnego. Może kolor nieco wyróżnia się z tłumu, ale to nadal BMW 3 coupe, których mnóstwo na drogach. Nagle auto wstaje i to dosłownie! Wyrasta mu głowa, ręce i nogi. To BMW E92 Transformers!

Tej nietypowej przeróbki podjęła się firma Letron, która stworzyła czerwonego transformersa. Robota zbudowano na bazie BMW E92 i trzeba przyznać, że projekt robi wrażenie. Budowa trwała 8 miesięcy, a przy robocie pracowało 12 inżynierów. 

BMW E92 Transformers – jak to działa?

Samochód-robot porusza się za pomocą siłowników hydraulicznych wspomaganych silnikami elektrycznymi. Mechanizmy poruszają głowę, ręce oraz nogi. Czerwonym transformersem steruje się oczywiście zdalnie, a z BMW E92 pozostały jedynie zewnętrzne elementy nadwozia. Co prawda firma zapowiada, że szuka partnera do stworzenia również jeżdżącego transformersa, ale ciężko nam sobie wyobrazić, aby taki robot spełniał wymogi potrzebne do poruszania się autem na publicznych drogach. 

BMW E92 Transformers – możesz go kupić

Firma Letron umożliwia zakup takiego robota według indywidualnego projektu. Cena jest tajemnicą, bo zapewne każdy robot kosztuje inaczej, w zależności od tego, jaki chcemy żeby był. Czy znajdzie się chętny na taki szalony projekt?

Miejmy tylko nadzieję, że nie zostanie do niego wgrana sztuczna inteligencja, bo może się to skończyć jak w „Terminatorze”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Kultowy Batmobil BMW E9 3.0 CSL

E9 w wersji 3.0 CSL zostało zbudowane, by otworzyć BMW drogę do zwycięstw w wyścigach samochodów turystycznych. Model jest gratką dla kolekcjonerów. W latach 60. marka BMW złapała wiatr w żagle i zaczęła szybko wychodzić na prostą po powojennym kryzysie, prezentując kolejne modele ze szczyptą sportowego zacięcia nawet w bazowych wersjach. Praprzodkiem współczesnej siódemki było…

stacja benzynowa

Jakość paliwa na stacjach. Wciąż nie spełnia norm?

(fot. Pixabay) W ubiegłym roku Inspekcja Handlowa zakwestionowała 2,36 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych. To nieznacznie mniej niż w 2015 r., kiedy odsetek nieprawidłowości po raz pierwszy spadł poniżej 3 proc. Zastrzeżenia częściej dotyczyły oleju napędowego - wynika z najnowszego raportu UOKiK. Nieprawidłowa jakość paliwa może wpływać na zwiększenie jego zużycia. Przyczynia się również do…