BMW CE2 Concept - Trends Magazines

BMW CE2 Concept

BMW jest obecnie jednym z największych na świecie producentów motocykli. Dzięki sukcesowi swoich turystycznych modeli, firma z doświadczonego, ale raczej niszowego producenta, stała się realnym konkurentem dla dominujących światowe rynki Japończyków.

W niemieckiej ofercie brakuje jednak małych, lekkich i tanich jednośladów odpowiednich dla młodszych i mniej doświadczonych kierowców. Niedługo może się to jednak zmienić – postępująca elektryfikacja sprawia, że firma nieco chętniej zapuszcza się we wcześniej niezbadane dla niej rejony.

Jedną z przymiarek do produkcji mniejszych jednośladów może być koncepcyjny projekt CE2. Jednoślad rozmiarami przypomina szalenie popularną obecnie Hondę Grom, a nieco starszym czytelnikom może kojarzyć się z pojazdami takimi jak nasza motorynka. Jego sercem jest elektryczny silnik o mocy około 15KM pozwalający rozpędzić się do około 90km/h. Jak na pojazd elektryczny masa CE2 stoi na bardzo przyzwoitym poziomie i wynosi około 120kg.
W świetle prawa, pojazdem można jeździć posiadając prawo jazdy kategorii A1.

BMW twierdzi, że tworząc pojazd nie koniecznie myślało o nazywaniu go motocyklem. Ogólny koncept ma być połączeniem cech motocykla, skutera oraz rowerów BMX.

Chyba najbardziej interesującym elementem stylistycznym projektu jest zastąpienie podnóżków deskorolką. Pomysł w takim samym stopniu ciekawy jak i beznadziejny z użytkowego punktu widzenia. Po pierwsze jakoś nie ufałbym takiemu rozwiązaniu w kwestii trwałości (jeżdżąc na małym motocyklu dosyć często stajemy na podnóżkach omijając przeszkody), a po drugie – po co komu deska skoro ma już mały skuter?

Maciek Kalkosiński

Podobne

BMW Art Car – X4M Competition

Do zacnego grona BMW Art Cars dołącza kolejny, nie byle jaki model - X4M Competition. Auto wyszło spod pędzla kalifornijskiego artysty Joshua Videsa.  Niedawno mogliśmy podziwiać całą kolekcję wozów BMW Art Cars w Warszawie, a teraz do tego grona dołącza kolejny model.  To X4M Competition zostało potraktowane przez kalifornijskiego ilustratora-samouka - Joshua Videsa. Jego podejście…

Zdjęcie tyłu BMW M3 E92

BMW E92 M3 Edition – Ostatnia z rodu?

Pojawienie się najnowszej generacji BMW M3 wzbudziło wiele kontrowersji. Po raz pierwszy w historii pod maskę tej kultowej maszyny trafił silnik wspomagający się turbodoładowaniem. Dodatkowo spośród oferowanych modeli M3 zniknęła 2-drzwiowa wersja coupé, która została zastąpiona nieznaną dotychczas w świecie M cyfrą 4. Wszystkie te zmiany sprawiły, że BMW M3 poprzedniej generacji mocno zyskało na…