BMW Alpina B3 Touring- brakujący element. - Trends Magazines
15 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

BMW Alpina B3 Touring- brakujący element.

Nowe BMW ALPINA B3 Touring napędzane jest najnowszym turbodoładowanym sześciocylindrowym silnikiem 3,0 Bi-Turbo. Motor o mocy 340 kW (462 KM) zapewnia imponujące osiągi. Maksymalny moment obrotowy wynoszący 700 Nm jest dostępny od 3000 obr./min., co w połączeniu z płynną 8-biegową sportową automatyczną skrzynią biegów zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy.

Nowe jest sportowe zawieszenie ALPINA, które zapewnia doskonałe trzymanie się drogi. Producent obiecuje zrównoważone prowadzenie i zwinność w pokonywaniu zakrętów.

Awangardowy charakter BMW ALPINA B3 Touring odzwierciedla język designu z ostrymi liniami – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Elementy aerodynamiczne ALPINA nadają BMW ALPINA B3 Touring charakterystyczny dla aut z logo ALPINA wygląd. Niestety nowy model nie jest ozdobiony w charakterystycznym pasem wzdłuż linii bocznej nadwozia.

BMW M do tej pory nie podjęło walki z Audi RS4 Avant i Mercedesem-AMG C63 kombi. Zdaniem Bawarczyków ludzie, którzy chcą szybkich BMW klasy średniej z pojemnym kufrem skłonią się w kierunku X3 M. BMW się myli. Alpina pokazała po raz kolejny, że superszybkie kombi z Serii 3 to samochód, którego naprawdę potrzebujemy i chcemy. A Wy, drodzy Czytelnicy, zdecydowalibyście się na taką maszynę?


Zamów prenumeratę

Podobne

Hillclimb M3 E30

Piotr to prawdziwy miłośnik BMW. Jego przygoda z marką zaczęła się jeszcze w latach 80. od modelu E21. Obecnie w jego garażu stoją dwa bawarskie coupé. Do jazdy na co dzień służy mu 645 E63 z 2003, do zabawy i wyścigów na górskich serpentynach zbudował niesamowite M3 E30, któremu poświęcony jest ten artykuł. Typoszereg E30,…

silnik BMW M12/13 Formuła 1

1500 KM z 1,5 l pojemności- ile można wydusić z silnika BMW?

Blisko 1500 KM z 1,5 l pojemności? Takie parametry miał jeden z silników BMW już na przełomie lat 70. I 80. Legendarna jednostka M12 wywodziła się z seryjnie produkowanego motoru M10. BMW uchodzi za jednego z najlepszych producentów silników – w końcu słowo „motoren” w nazwie zobowiązuje. Duży wkład w ugruntowanie tego wizerunku miały zaprojektowane przez Paula Rosche jednostki M12. Udowodniły one, że świat motorsportu może ściśle…