BMW 507 - poczuj się jak Elvis Presley - Trends Magazines

BMW 507 – poczuj się jak Elvis Presley

BMW 507 to legenda. Auto zostało stworzone w czasach głębokiego, powojennego kryzysu jako luksusowy roadster z silnikiem V8. Wydawałoby się, że w powojennej Europie takie auto nie jest nikomu potrzebne. A jednak samochód odniósł sukces i dziś to jedno z najdroższych modeli BMW na rynku. Teraz trafia na sprzedaż.

Nie ma wątpliwości, że BMW 507 to jedno z najbardziej legendarnych modeli bawarskiej marki. Wyprodukowany w latach 50. roadster był niczym Bugatti Chiron ówczesnego, trudnego okresu w Europie. Nic dziwnego, że większość wyprodukowanych BMW 507 trafiła za Ocean. Jednym z klientów był np. Elvis Presley. 

Ten akurat nie należał do króla rock&rolla, ale z pewnością wystawiony egzemplarz jest wart zainteresowania. Srebrne BMW 507 ma numer 110/254 i zjechało z taśmy produkcyjnej 14 stycznia 1958 roku. Co ciekawe, powstało tylko 21 roadsterów w kolorze Silbergrau. 

Pierwszym właścicielem tego BMW był niemiecki biznesmen Gustavo Zingg, który był reprezentantem… Mercedesa w Wenezueli i zapewne tam auto było użytkowane. Około 1960 roku BMW powróciło do „vaterlandu”. Przez ponad 60 lat auto przejechało zaledwie 52,657 mil, czyli około 85 tys. km i jest w perfekcyjnym stanie, o czym świadczy specjalny certyfikat BMW Classic Zertifikat. Sprzedawane BMW 507 przeszło gruntowną restaurację w 2007 roku i zyskało 900 punktów na 1000 możliwych w ramach inspekcji technicznej. 

Unikalność auta oraz gabinetowy stan przekładają się na jego cenę. Sprzedażą zajmuje się dom aukcyjny Hemmings, a cena wywoławcza wynosi 2,45 miliona dolarów, czyli prawie 10 mln złotych! 

9
Czy BMW 507 jest warte tak dużych pieniędzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Kubica na podium!

W tym sezonie Robert Kubica jeździ za kierownicą BMW M4 DTM w prywatnym zespole klientów BMW ART Grand Prix. Podium dla Roberta Kubicy! W szesnastym wyścigu sezonu DTM w Zolder Robert Kubica po raz pierwszy w swojej karierze DTM stanął na podium. Rywalizując dla prywatnego zespołu klientów BMW ART Grand Prix, zajął trzecie miejsce w…

SEAT Ateca lifting 2020

SEAT Ateca po faceliftingu: znamy ceny i wersje

Zaprezentowana w tym roku odświeżona wersja hiszpańskiego SUV-a wyróżnia przeprojektowanym grillem, nowymi lampami przednimi i dynamicznymi kierunkowskazami. Model, oferowany także w nowej wersji wyposażenia Xperience, trafi do polskich salonów jeszcze w trzecim kwartale tego roku.  SEAT Ateca po faceliftingu będzie w Polsce dostępny od 87 800 zł. W tej cenie oferowana jest wersja Reference z…