Dawny Stig i Bugatti Chiron Super Sport - ależ połączenie! - Trends Magazines

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

VW_prenu
BMW_prenu
previous arrow
next arrow

Dawny Stig i Bugatti Chiron Super Sport – ależ połączenie!

Ben Collins, czyli dawny Stig zasiada za kierownicę Bugatti Chirona Super Sport. Lepszego wstępu nie potrzeba, po prostu musicie to zobaczyć!

Bugatti nie daje poprowadzić najszybszego auta świata byle komu. Ale przecież Ben Collins, znany jako dawny Stig, ale także wytrawny kierowca wyścigowy to nie byle kto.

Przy okazji Bugatti Chirona Super Sport warto przypomnieć kilka liczb:

  • Silnik: W16 poczwórnie turbodoładowany
  • 8 litrów pojemności
  • 1600 KM i 1600 Nm
  • Prędkość maksymalna to 440 km/h ograniczona elektronicznie (a nawet 490 km/h w wersji Super Sport 300+)
  • Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,4 s
  • Cena: 3,2 mln euro bez podatku

To nietypowy test Chirona Super Sport, bowiem Collins nie wyciska siódmych potów z auta, a raczej skupia się na detalach technicznych i o tym jak najszybszy samochód świata zachowuje się w zakrętach. Pikanterii dodaje obecność Andiego Wallace’a, legendarnego kierowcy wyścigowego i oficjalnego kierowcy testowego Bugatti. Jednak tym razem zasiada on nie za kierownicą, a na miejscu pasażera. Jakie są ich wrażenia? Zobaczcie to na filmiku.

Podobne

2022 Ford GT Alan Mann Heritage Edition z 1966 Ford “AM GT-1”

Ford GT kończy żywot

W tym roku niestety będziemy musieli pożegnać świetnego Forda GT. Amerykański producent właśnie ogłosił koniec produkcji.  Pomimo że powstanie tylko 1350 egzemplarzy tego hiperauta, już w tym roku zakończy się jego produkcja. Ford GT najnowszej generacji powstał jako hołd dla zwycięskiego auta, które w latach 60. wygrało wyścig Le Mans z ówczesnym mistrzem - Ferrari.…

VW T1 Bulik tuning i odbudowa

Party Bulik – idealny na czas pandemii COVID-19?

Klasyki są modne. Ich właściciele starają się dbać o nie najlepiej jak potrafią. Niektórzy korzystają ze swoich samochodów wyłącznie w słoneczne dni. Innym zmieniające się warunki atmosferyczne niestraszne. Poznajcie Michała i jego Party Bulika. Może to pomysł na wypady w dobie pandemii COVID-19? Na piąte urodziny tata i dziadek sprezentowali Michałowi metalowy samochód z pedałami i hamulcem ręcznym. Od tamtej pory motoryzacja…