Auta z Polski dla polskiej policji? - Trends Magazines

Auta z Polski dla polskiej policji?

Kontrakty na dostawy samochodów dla policji, straży czy służb medycznych są korzystne z dwóch powodów – nie dość, że budują wolumen sprzedaży i dają możliwość zarobienia na serwisie, to sprawiają, że pojazdy danej marki są często spotykane na ulicach. A stąd już wiedzie krótka droga utrwalenia ich wizerunku jako solidnych narzędzi codziennej pracy.

Nie powinno więc dziwić, że marka Volkswagen Samochody Użytkowe poważnie potraktowała – dedykowane służbom porządku publicznego i służbom specjalnym – targi Europoltech 2017 i na swoim stoisku prezentowała szeroką gamę modeli ze specjalistycznymi zabudowami. W halach wystawienniczych gdańskiego kompleksu AmberExpo przedstawiciele służb mogli zapoznać się z Crafterem, Transporterem i Caddy z zabudową dla policji oraz Caddy z zabudową dla straży miejskiej.

Transporter Frugon po adaptacji na wersję patrolową posiada trójprzedziałowe nadwozie umożliwiające podróż pięciu policjantom oraz dwóm zatrzymanym w osobnym przedziale. Samochód posiada przyciemniane szyby, a także wnętrza wyłożone wzmocnioną okładziną. Został też wyposażony w zestaw łączności, izolację termiczną i akustyczną, jak również świetlną i dźwiękową sygnalizację dla pojazdów uprzywilejowanych. Warto dodać, że tak skonfigurowane Transportery pełnią już służbę w szeregach policji. W grudniu ubiegłego roku marka Volkswagen Samochody Użytkowe przekazała na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w procedurze przetargu publicznego flotę stu Transporterów T6.

Crafter Furgon po adaptacji na wersję wypadową posiada przedział pasażerski z sześcioma siedzeniami z możliwością przesuwu, obrotu siedziska i przestawiania przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Ponadto dwa siedzenia posiadają składane siedziska. Samochód został także wyposażony w kosz na kaski, uchwyt na tarcze oraz zestaw łączności.

Do wymogów patroli z psami lub przewozu wyposażenia prewencyjnego dostosowano Caddy Maxi Trendline. Przestrzeń ładunkową kombivana wypełniły dwie klatki dla psów, wymienne z regałem na akcesoria prewencyjne, między innymi drony. Samochód wyposażony został również w dodatkowy akumulator z przetwornicą. Z kolei Caddy Maxi Furgon w specyfikacji Eko Patrol otrzymał specjalistyczny sprzęt do chwytania i transportu bezpańskich lub niebezpiecznych zwierząt. W przestrzeni ładunkowej znajdują się dwie klatki różnych rozmiarów, a także zabudowa regałowa umożliwia zachowanie porządku i bezpieczeństwa.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że samochody powstały i zostały zaadaptowane do wersji specjalnych w fabryce Volkswagen Poznań. Ich wybór jako pojazdów funkcyjnych byłby stanowiłby więc wkład w rozwój krajowej gospodarki.

Podobne

VW Golf R 333 to prawdopodobnie najszybciej wyprzedany model na świecie

Volkswagen Golf R 333 to bardzo limitowana wersja, trzycyfrowa liczba sugeruje nie tylko ilość sprzedanych egzemplarzy, ale też moc silnika. VW przykleił astronomiczną metkę z ceną do tego samochodu, ale mimo to auto wyprzedało się w rekordowym tempie, raczej niespotykanym w motoryzacji. Tak naprawdę niewiadomo czym jest Golf R 333. Wydaje się, że to limitowana…

REKORDOWA JETTA

Na festiwalu prędkości organizowanym na dnie jeziora Bonneville zmodyfikowana Jetta osiągnęła aż 338,15 km/h, stając się jednym z najszybszych Volkswagenów w historii. Amerykanie uwielbiają ściganie się po prostych. Niezwykle popularne zawody na 1/4 mili są przedsmakiem tego, co dzieje się na dnie wyschniętego Lake Bonneville. Tafla gładkiej jak stół soli jest świętym miejscem dla miłośników prędkości…