Alpina B5 Biturbo. Bezkompromisowe 608 KM i 800 Nm!

Alpina B5 Biturbo. Bezkompromisowe 608 KM i 800 Nm

Alpina przyzwyczaiła rynek do samochodów kipiących mocą. Najnowsza Alpina B5 Biturbo zawiesiła jednak poprzeczkę wyjątkowo wysoko. Zawstydza nawet M5!BMW G30 po modyfikacjach przeprowadzonych w Buchloe przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy. Dwie „paczki” pojawiają się na prędkościomierzu po 11,4 s od startu. To wyniki, jakich nie powstydziłyby się motocykle o sportowym zacięciu. Prędkość maksymalna sięga 330 km/h. Drżyjcie supersamochody!W przeciwieństwie do nich Alpina B5 Biturbo oferuje niemalże królewski komfort jazdy, ma napęd xDrive, a także jest dostępna w praktycznym nadwoziu Touring. Pracujące pod maską 4.4 V8 dostrojono do pracy na 98-oktanowej benzynie. Rozwija 608 KM przy 5750-6250 obr./min oraz 800 Nm w zakresie 3000-5000 obr./min.
Kabinę wykończono z dbałością o najmniejsze szczegóły. I choć całość optycznie przypomina BMW, jest solidniej montowana. Nie ma mowy o żadnym skrzypieniu nawet po mocnym naciśnięciu plastikowych elementów. Zamawiający może dopasować wystrój wnętrza do własnych preferencji. Jedną z ciekawszych opcji są drewniane listwy dekoracyjne z wyraźną strukturą.

Szkoda, że Alpina B5 Biturbo będzie rzadkim gościem na drogach. Z ceną startującą z pułapu 120 tysięcy euro będzie propozycją dla zamożnych koneserów aut z najwyższej półki.

fot. Alpina

Podobne

Napakowany kompakt, czyli X2 od firmy Dähler

Crossovery czy SUV-y to samochody z nadwoziem kombi, podniesionym prześwitem oraz pseudoterenowym pakietem stylistycznym. Okazuje się, że proces jest w pełni odwracalny. Od lat w salonie BMW można zamówić model z rodziny X wyposażony w M-pakiet oraz ogromne felgi i niskoprofilowe opony. Szwajcarska firma Dähler uznała, że warto pójść krok dalej i zmniejszyła prześwit BMW…

BMW gama

BMW podsumowuje 2020 – lista nagród jest imponująca!

W 2020 roku BMW zostało uhonorowany wieloma tytułami i najwyższymi pozycjami w rankingach ekspertów i badaniach opinii publicznej, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.  BMW z napędem elektrycznym Osiągnięcia roku 2020 dodatkowo podkreślają wiodącą pozycję BMW na świecie jako dostawcy pojazdów z elektrycznymi układami napędowymi. Jednym z najczęściej nagradzanych modeli marki jest BMW 330e…