ABT e-Caddy- nie samym tuningiem człowiek żyje- E-TRENDS - Trends Magazines

ABT e-Caddy- nie samym tuningiem człowiek żyje- E-TRENDS

Z pewnością większość z Was kojarzy ABT z tuningiem produktów koncernu VAG. Tak oczywiście jest, ale ABT zajmuje się również elektrycznymi konwersjami samochodów. Występująca jako ABT e-Line marka to partner premium Volkswagen Samochody Użytkowe.

Pierwsze w pełni elektryczne ABT e-Caddy z długim rozstawem osi będzie dostępne od końca listopada 2019 r u wybranych dealerów pojazdów użytkowych Volkswagen i partnerów ABT e-Line. VW dostarcza podwozie, a E-Line instaluje silnik elektryczny, elektronikę i akumulator podłogowy. e-Caddy w wersji furgon ma ładowność do 4,2 metrów sześciennych . Pojazd ma akumulator o pojemności 37,3 kWh i jest napędzany silnikiem elektrycznym o wysokim momencie obrotowym 200 Nm i mocy 83 kW.

Oprócz wersji furgon, ABT e-Caddy jest również dostępny jako furgon z panelami (kombi) oraz jako samochód osobowy ze specyfikacją Trendline. Zelektryfikowane pojazdy ABT e-Line są zaprojektowane tak, aby osiągać prędkość maksymalną 90 km/h lub opcjonalnie do 120 km/h. Łączny zasięg wynosi maksymalnie 159 km na jednym ładowaniu akumulatora (do 167 km w ruchu miejskim) zgodnie z WLTP. Akumulator jest w pełni naładowany za pomocą prądu przemiennego za pośrednictwem kasety ściennej o mocy 7,2 kW w ciągu około pięciu godzin lub może być naładowany do 80 procent pojemności na stacji szybkiego ładowania 50 kW (CCS) w około 50 minut.

Segment miejskich pojazdów użytkowych z pewnością bardzo skorzysta z implementacji napędu elektrycznego. Mamy niestety wrażenie, że propozycja ABT prezentuje poziom zaawansowia sprzed kilku lat- tak to przynajmniej wygląda w liczbach. Mimo to, do specyficznych zastosowań, jak np. kurier miejski, e-Caddy będzie z pewnością lepszym rozwiązaniem od aut spalinowych. Oby tylko zasięg realny zasięg okazał się wystarczający na cały dzień pracy.

Podobne

Jest nowy rekordzista na torze Nürburgring

Producenci samochodów od lat prowadzą morderczy wyścig na czasy przyspieszeń, ilość koni pod maską, czy prędkości maksymalne. Jednym z elementów tego wyścigu jest przejazd po północnej pętli toru Nürburgring. I właśnie pobito czas przejazdu po legendarnym torze.  Zwycięzcą jest Mercedes-AMG ONE. To bardzo wyjątkowy model i nie tylko ze względu na ograniczoną do 55 sztuk…

VW-Porsche 914. Sportowe auto ze stajni Porsche i Volkswagena

Marka Porsche od początku istnienia była ściśle powiązana z Volkswagenem. Tylko jeden model w historii nosił oznaczenia obu firm równocześnie. Jest nim VW-Porsche 914. Geneza opracowania wspólnego modelu była prozaiczna. Finanse. Volkswagen potrzebował następcy dla wysłużonego Karmanna Ghia. Z kolei Porsche szukało okazji do wypłynięcia na szersze wody. Firmie ze Stuttgartu brakowało lekkiego i niezbyt…