ABB zwiększa zasięg infrastruktury do ładowania - Trends Magazines

ABB zwiększa zasięg infrastruktury do ładowania

Technologia ładowania samochodów i autobusów elektrycznych ABB jest teraz dostępna w 95 proc. państw, które zdecydowały się na te środki transportu.

Szybkie stacje elektryczne DC firmy ABB, w zakresie mocy od 50 kW aż do 450 kW, oferowane są klientom na całym świecie. Liczba sprzedanych przez firmę ładowarek przekroczyła globalnie już 6500 sztuk – zarówno produktów dedykowanych do elektrycznych samochodów osobowych, jak autobusów.  Co istotne, zauważalny jest znaczny wzrost zapotrzebowania na stacje elektryczne o wysokiej mocy.

Infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych ABB rozwijana jest w oparciu o platformę w chmurze i stanowi część połączonego portfolio cyfrowych rozwiązań ABB Ability™. Platforma umożliwia elastyczną komunikację, która pozwala operatorom sieci ładowania pojazdów elektrycznych realizować szereg funkcjonalności, w tym zdalnie monitorować i konfigurować punkty ładowania oraz rozwiązywać problemy kierowców. Gwarantuje też serwisowanie sprzętu przy minimalnym czasie przestoju oraz możliwość podłączenia do dowolnej sieci ładowania, zaplecze administracyjne, a także rozwiązania z zakresu zarządzania płatnościami czy energią.

Jako członek-założyciel CHAdeMO oraz sojuszu firm CCS, ABB aktywnie angażuje się w opracowywanie i wdrażanie nowych globalnych standardów przemysłowych. Równie dużą wagę przykłada do innowacji produktowych, opierając się na długoletniej wiedzy z zakresu procesu produkcji, a także wiodących technologiach przemysłowych. Działania na rzecz innowacyjności zaowocowały dwoma nowymi produktami dla samochodów i autobusów w ciągu zaledwie dwóch ostatnich miesięcy: Terra HP, pierwszym produktem o mocy z zakresu 175–350 kW przeznaczonym do samochodów elektrycznych, oraz rozwiązaniem w zakresie inteligentnego ładowania HVC, opracowanym specjalnie z myślą o zajezdniach autobusowych.

Ładowarkę Terra HP można z powodzeniem zastosować w miejscach obsługi podróżnych przy autostradach i na stacjach benzynowych. Jej konstrukcja umożliwia ładowanie zarówno samochodów o wymaganym napięciu 400 V, jak i 800 V przy wykorzystaniu pełnej mocy. Natomiast stacja zajezdniowego ładowania HVC umożliwia zastosowanie pojedynczej, kompaktowej szafy zasilającej z maks. trzema „wall-boxami” do ładowania, które można w dowolnym momencie rozbudować z wersji 50 kW do wersji o mocy 100 kW lub 150 kW.

Dodatkowo dla wszystkich produktów do ładowania pojazdów elektrycznych ABB dedykowana jest usługa serwisowa – ABB Charger Care. Pozwala ona uzyskać maksymalny czas dostępności urządzeń w sieciach stacji oraz skutecznie i szybko reagować w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Oferuje także szereg różnego rodzaju rozwiązań, w tym proaktywny monitoring, usługi konserwacji zapobiegawczej i naprawczej, programy szkoleniowe oraz zdalne aktualizacje.

Podobne

e-BULLI to klasyczny T1 w wersji elektrycznej- E-TRENDS

e-BULLI to pojazd koncepcyjny na bazie klasycznego Busa z 1966. To pierwszy egzemplarz, ale Volkswagen eClassics zapowiada, że to dopiero początek. e-BULLI jest wyposażony w elementy układów napędowych z pojazdów elektrycznych Volkswagen. Sceną światowej premiery miała być Techno Classica 2020. Ponieważ została przełożona, VW prezentuje auto online. Jako bazę zespół wybrał VW T1 Samba, który został…

BMW i4

Nowe BMW i4 – „Wszystkie dane liczbowe są tymczasowe”, ale wiemy przynajmniej ile kosztuje

BMW i4 to pierwszy pojazd elektryczny marki, który jest konsekwentnie skoncentrowany na dynamice jazdy. Radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin, bezkompromisowa jakość premium i dostosowana do potrzeb klienta indywidualizacja po raz pierwszy dają się odczuć w tradycyjnym centrum segmentu klasy średniej. BMW i4 łączy charakterystyczny sportowy charakter i przekonujący nawet na długich dystansach zasięg z elegancką stylistyką, komfortem przestrzennym i praktycznością…