5 sztuk BMW M3 Lightweight z kolekcji Paula Walkera na sprzedaż w USA - Trends Magazines

5 sztuk BMW M3 Lightweight z kolekcji Paula Walkera na sprzedaż w USA

Jesteś fanem BMW M3? Masz sentyment do typoszeregu E36? Jeśli tak, to prawdopodobnie słyszałeś o BMW M3 Lightweight. To jedno z wyjątkowych M3 lat 90-tych. Było ich raptem 115 i tylko w USA. Najciekawsze jednak, że 5 z nich należało do gwiazdy Szybkich i Wściekłych- Paula Walkera. Paul posiadał pokaźną kolekcję samochodów i wbrew obiegowej opinii nie były to tylko samochody JDM. Wśród jego maszyn były też np. dwa BMW E30 M3 odpowiednio z 1988 i 1991 roku. No i oczywiście wspomniane 5 sztuk M3 Lightweight. Tragiczny wypadek gwiazdy spowodował, że kolekcja samochodów jest stopniowo upłynniana. Tym razem przyszedł czas na wszystkie 5 surowych M3.


Zamów prenumeratę

 

Co zatem sprawia, że BMW E36 M3 Lightweight jest tak wyjątkowe? Można powiedzieć, że jest to wersja CSL typoszeregu E36. W rzeczywistości samochód był nazywany wewnętrznie E36 M3 CSL, a wprowadzone zmiany służyły stricte poprawieniu zachowaniu samochodu na torze. Jak to uczyniono? Dzięki redukcji masy. Model Lightweight jest o około 100 kg lżejszy niż standardowe M3. Przyczyniły sīe do tego aluminiowe drzwi, mniejsza ilość izolacji akustycznej, kute felgi, brak klimatyzacji i radioodtwarzacza oraz wiele innych rzeczy, które usunięto z auta lub zmieniono na lżejsze. W aucie zastosowano krótki tylny most (3,23), sztywniejsze sprężyny i amortyzatory. Z zewnątrz samochód otrzymał lakier Alpine White i charakterystyczną szachownicę w barwach M.

Ciekawe zmiany obejmują też inną magistralę olejową z nową miską i pompą. Moc? Jest to wersja wersją USA, dlatego Lightweight ma przeznaczony na rynek amerykański silnik S50B30US o mocy 240 KM. 

Masz ochotę stać się posiadaczem jednego z tych samochodów? Cała piątka i wspomniane dwa BMW E30 M3 zostaną wystawione na aukcję na aukcji Barrett-Jackson w Scottsdale (USA) w styczniu 2020 r. To legendarny dom aukcyjny i warto sprawdzić na youtube, jak przebiegają tam aukcje- zapewniamy, że jest to niezapomniane widowisko.

Podobne

Odwracalny tuning BMW X5 M

Fostla udowodniła, że nieprodukowane już BMW E70 jest świetnym materiałem do tuningu. Kilkadziesiąt metrów kwadratowych matowej folii potrafi radykalnie zmienić prezencję bawarskiego SUV-a. Niemiecki tuner wziął na warsztat flagową wersję X5, czyli 555-konne X5 M. Samochód wyposażono w kompletny wydech firmy Akrapovic oraz elektronikę przygotowaną przez PP-Performance. Podwójnie doładowane 4.4 V8 świetnie zareagowało na modyfikacje.…

BMW_M4_UBER

Jeździł BMW M4 na Uberze. Nagrał o tym filmik

Znany polski youtuber Hi_5 spędził dzień wożąc klientów aplikacji Uber w BMW M4 Cabrio. Zobaczcie reakcje jego klientów! BMW M4 Cabrio Jak podaje Hi_5 BMW M4 ma 550 KM. W takim razie auto najprawdopodobniej zostało wzmocnione - seryjny silnik generuje 450 KM. Ale czy dla klientów, którzy spodziewają się Opla ma to jakiekolwiek znaczenie? Najbardziej…