30. Finał WOŚP na wrocławskim Rynku - relacja - Trends Magazines

30. Finał WOŚP na wrocławskim Rynku – relacja

W ubiegłą niedzielę, 30 stycznia, na wrocławskim Rynku w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się wystawa samochodów zabytkowych.

Fundacja Klasyczna Strefa Wrocław, Muzeum Motoryzacji Topacz i Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie zaprezentowali odwiedzającym bardzo atrakcyjne pojazdy. Każdy mógł przyjrzeć się im z bliska, poznać ich historię i porozmawiać z właścicielami.

Co prawda, pogoda nie rozpieszczała, jednak to nie przeszkodziło w dobrej zabawie i stworzeniu ciepłej atmosfery. Klasyczną Strefę odwiedził także Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk. Prezydent szczegółowo oglądał wystawione egzemplarze i nawet upatrzył sobie kilka modeli, które mu się szczególnie spodobały. Ekspozycja przyciągnęła setki ludzi, którzy chętnie wspierali zbiórkę WOŚP.


Na wystawie można było zobaczyć między innymi takie pojazdy jak: Syrena 105, Studebaker Hawk, SMZ S3D, Jaguar XJ, Fiat 126P, Polonez w w wersji karetka, Datsun 240z, Citroen BX, Mercedesy C/R107 SL 450 – coupe i kabriolet, Porsche 911, Porsche 924, Chevrolet Corvette C5, Volkswagen T2, Ford Thunderbird oraz pojazdy specjalne takie jak rajdowe BMW M3, Mitsubishi Lancer Evo V, ciągnik Ursus C328, policyjne Audi 80 b3, jednostki pożarnicze: Żuk, Star 25 i Opel Blitz. Ogromne wrażenie zrobiły także rajdowe Jelcze S442 będące replikami aut, które startowały w Rajdach Paryż Dakar.


Motoryzacyjne akcenty pojawiły się także u innych wystawców. Grupa Rekonstrukcyjna pokazała
Land Rovera Defender oraz Honkera w militarnych barwach. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprezentowało dwa Land Rovery Defender z różnych epok.

 

Na Rynek przyjechały także motocykle, między innymi Harleye Davidson, które wzbudzały znaczne zainteresowanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Fot. Anna Chełmowska i Justyna Magierło

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

VW-Golf-2-Styl-Styl-Rost-Rat-siekiera wbita w auto

Siekiera wbita w „Rdzawego” Golfa – czy ten styl ma sens?

Mimo młodego wieku Damian ma już spore doświadczenie w dziedzinie tuningu. Wspólnie z tatą przygotował wyjątkowe projekty, które pokazaliśmy w różnych wydaniach VW TRENDS. Jednym z nich był Golf II generacji w dość kontrowersyjnym stylu. Ponieważ w samochodzie spaliła się instalacja elektryczna, naszemu bohaterowi udało się odkupić go za grosze. Stan auta pozostawiał wiele do…

Alpina D3

Ta Alpina ma ponad 350 tys. km przebiegu

Alpina buduje niezwykłe pojazdy. Klienci często traktują te samochody jako przedmioty kolekcjonerskie i niewiele z nich korzystają. Ale nie tym razem- zobaczcie białą Alpinę D3 z 2014, która przejechała ponad 350 tys. km. I wiecie co... do twarzy jej z tym! Alpina D3 to mocny zawodnik Alpina D3 Bi- Turbo z 2014 bazuje na serii…