Volkswagen Crafter do zadań specjalnych - TORSUS TERRASTORM - Trends Magazines

Volkswagen Crafter do zadań specjalnych – TORSUS TERRASTORM

TORSUS TERRASTORM w terenie

TORSUS, producent autobusów terenowych, prezentuje TERRASTORM -terenowy minibus 4×4. TERRASTORM jest oparty na podwoziu Volkswagen Crafter / MAN TGE 4Motion.

Bus wyposażony jest w 2,0-litrowy silnik wysokoprężny oferowany w dwóch wersjach mocy: 140 KM  i 340 Nm lub 176 KM i 410 Nm. Samochód będzie dostępny z kierownicą po lewej, jak i po prawej stronie.

TORSUS TERRASTORM brodzi

Made in Slovakia

Samochód został zaprojektowany i wyprodukowany w zakładzie produkcyjnym TORSUS na Słowacji. Zespół projektantów wykorzystał swoją specjalistyczną wiedzę zdobytą podczas produkcji PRAETORIAN, pierwszego na świecie produkowanego autobusu terenowego, do zaprojektowania nowego, niezwykle wytrzymałego minibusa 4×4

TORSUS TERRASTORM w wodzie

TERRASTORM przeszedł rygorystyczny program testów w wielu obiektach testowych w Czechach i na Słowacji, w tym na kultowym poligonie Tatra. Dzięki temu pojazd może wytrzymać w terenie, pozostając jednocześnie użytecznym i wygodnym na drodze.

Nadwozie i wersje.

Specjalne wykończenie nadwozia zostało stworzone, aby nie tylko chronić dolne panele pojazdu, ale także tworzyć rozwiązania problemów – takie jak zintegrowana wciągarka i niestandardowa płyta podwozia.

Pojazd oferowany jest w dwóch wersjach wyposażenia – TT1 Coach i TT2 Nomad, z których oba obejmują zmodernizowane podwozie i zawieszenie terenowe, napęd na wszystkie koła z blokowanym tylnym mechanizmem różnicowym, zintegrowaną wciągarkę w przednim zderzaku TORSUS, która może holować do 5500 kg (5,5 tony), stopnie boczne i specjalnie zaprojektowaną płytę podwozia z duraluminium biegnącą od silnika i skrzyni biegów do tylnego mechanizmu różnicowego i zbiornika paliwa, chroniącą przed uszkodzeniem w niegościnnych warunkach. TT2 Nomad ma ponadto przednie metalowe orurowanie i tylne lekkie metalowe kratki, bagażnik dachowy ze zintegrowanymi światłami, bagażnik na zapasowe opony i tylną drabinę.

TORSUS TERRASTORM w terenie

Podwozie i off road.

Zawieszenie zostało zmodyfikowane, aby zapewnić optymalne właściwości jezdne na drodze i w terenie. Z przodu kolumny MacPherson i amortyzatory Bilstein B6 zapewniają optymalny komfort. 

Z tyłu zawieszenie jest kombinacją resorów piórowych amortyzatorów Profender Dakar ze zdalnymi zbiornikami pomocniczymi o wydłużonym skoku osi. Połączenie ulepszonego zawieszenia terenowego i wytrzymałych 17-calowych opon BF Goodrich All Terrain T/A KO2 zapewnia TERRASTORM prześwit 290 mm, kąty natarcia i zejścia 26 stopni i 20 stopni oraz głębokość brodzenia 690 mm. Potencjalni nabywcy mają możliwość wybrania pakietu „Deep Wave”, dzięki któremu TERRASTORM może brodzić w wodzie do 820 mm.

Podobne

Tuning-BMW-G22-440i-ACSchnitzer-silnik

Poprawione BMW M440i, ale czy lepsze?

Nie każdy jest zachwycony urodą najnowszego BMW serii 4 Coupé. AC Schnitzer postanowił nieco poprawić wygląd auta, a przy okazji zadbał o zastrzyk mocy nawet dla topowej wersji M440i. Ubiegłorocznej premierze serii 4 (G22) towarzyszył duży szum medialny. Wszystko przez nerki, które zostały rozciągnięte prawie na całą wysokość pasa przedniego. BMW wyjaśniało, że to nawiązanie…

BMW M30 30 Jare F 80 widok z przodu

Specjalna edycja specjalnego samochodu: BMW M3 30 Jahre (F80)

BMW M3 F80 30 Jahre to auto absolutnie wyjątkowe. Wyprodukowano ich w liczbie zaledwie 500 egzemplarzy dla uczczenia 30. rocznicy powstania pierwszej M3. Auto niezwykle rzadkie, ponadczasowe i niepowtarzalne. Grzegorz, właściciel opisywanego samochodu, postanowił je zindywidualizować. Dzięki kilku niezbyt inwazyjnym zmianom powstało M3 jedyne w swoim rodzaju. Początki M3 Historia M3 rozpoczęła się w 1986 roku. To właśnie Niemcy postanowili pokazać światu bazującą…