274,1 km/h kombi z dieslem pod maską. Rekord BMW F10 - Trends Magazines

274,1 km/h kombi z dieslem pod maską. Rekord BMW F10

274,1 km/h – dokładnie tyle osiągnęło zmodyfikowane przez G-Power M550d. Czy to nadal jest najszybszy Touring z dieslem w historii BMW?

Sercem samochodu pozostał potrójnie doładowany diesel o pojemności trzech litrów. Wpięty w wiązkę elektryczną moduł D-Tronik 5 V1 zoptymalizował charakterystykę pracy turbin i wtryskiwaczy, zamieniając wyjściowe 381 KM i 750 Nm w monstrualne 435 KM i 850 Nm.

G-Power podkreśla, że moduł jest całkowicie bezpieczny dla zespołu napędowego. Zachowano fabryczne procedury bezpieczeństwa, a z zastrzyku mocy można korzystać po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej. Zmienione nastawy są aktywne w określonych sytuacjach. Kiedy elektronika wykryje, że samochód porusza się w gęstym ruchu, korzysta z seryjnych map.

Tuner informuje, że samochód udało się rozpędzić do 274,1 km/h. Do tej chwili, przynajmniej oficjalnie, jakiekolwiek BMW Touring z turbodieslem nie osiągnęło równie dobrego wyniku. Teoretycznie poprawione M550d mogłoby pojechać jeszcze szybciej – G-Power ustawiło ogranicznik prędkości na 300 km/h.

Czas sprintu od 0 do 100 km/h wynosi 4,5 sekundy. Seryjna „piątka” kombi jest o 0,4 s wolniejsza. Za przenoszenie potężnych sił napędowych na asfalt odpowiadają koła, złożone z kutych obręczy G-Power Hurriance RR oraz opon w rozmiarach 255/30 R21 i 295/25 R21.

Fot. G-Power

Podobne

O tym BMW zapomnieli wszyscy. Pokazujemy jedyny egzemplarz

Marcello Gandini pod koniec lat 60-tych zaprojektował BMW 2800 Spicup. Czy Wy też o nim nie słyszeliście? Gandini nakreślił wyjątkowy samochód, który powstał w zakładach biura projektowego Bertone. Auto zostało zbudowane jako spider-coupé. Najważniejszym punktem tego projektu był trzyczęściowy otwierany dach wykonany ze stali nierdzewnej. Spicup był odważnym prototypem, ale oczach koncernu z Monachium niestety…

„Koronawirus drive thru”.Tak USA walczy z wirusem SARS-CoV-2- ŚWIAT

Stację do testów na obecność koronawirusa i choroby COVID-19 w stylu "drive thru" otwarto w stanie Nowy Jork 13 marca. Stacja została zbudowana w New Rochelle, gdzie odnotowano najwięcej potwierdzonych przypadków koronawirusa w tym stanie. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział, że testowanie w samochodzie jest bezpieczniejsze i szybsze niż czekanie w pokoju lekarskim. Zgadzacie…