Zwyczajny niezwyczajny - kamper Volkswagen California - Trends Magazines

Zwyczajny niezwyczajny – kamper Volkswagen California

T6.1 Caliornia Volkswagen dach podniesiony

Pandemia koronawirusa pomieszała wszystkim urlopowe szyki. Wakacyjną beztroskę zastąpiła ostrożność i poszukiwanie bezpiecznej strefy. Takie bezpieczeństwo zapewnić może kamper – na przykład Volkswagen California.

California

Ciekawym pojazdem do podróży po Polsce jest Volkswagen California. Funkcjonalny dom na czterech kółkach z praktycznie zaprojektowaną przestrzenią, w której można podróżować, spędzać czas wolny i wygodnie nocować. Volkswagen California to kamper przyjazny użytkownikowi. Samochód dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia: Coast, Ocean i Beach. Dwie pierwsze wersje pojazdu mają typowo mieszkalne, kempingowe wyposażenie, natomiast wersja Beach jest bardziej uniwersalna. To kompaktowy, a jednocześnie komfortowy salon, kuchnia i sypialnia w jednym. Idealnie sprawdzi się podczas wycieczki na plażę lub na zakupy w mieście.

T6.1 Caliornia Volkswagen plaża

Beach, Coast i Ocean

Model California 6.1 to idealny mobilny dom. Tak, jak w każdym samochodzie kempingowym, ważną częścią pojazdu jest jego część robocza. W Californii znajdziemy mini kuchenkę z jednym – w wersji Beach – lub dwoma w wersji Coast i Ocean, palnikami gazowym oraz małym blatem roboczym, dzięki którym w podróży przyrządzimy proste dania. Duża powierzchnia leżąca i wygodne łóżko „na piętrze”, gwarantują dobry sen każdemu z pasażerów. W nowej Californii na bocznej ścianie umieszczono zabudowę z licznymi szafkami. Te elementy umeblowania starannie dopracowano i wyposażono w praktyczne detale, takie jak podwójne gniazda USB. Do tego wydajna lodówka kompresorowa i stolik, przy którym można wygodnie zjeść.

T6.1 Caliornia Volkswagen salon T6.1 Caliornia Volkswagen lodówka

Spokojny sen

Tak samo ważna jak ergonomia wnętrza, jest strefa snu. Urlop to także czas na to, aby odespać nieprzespane noce lub jak mówią niektórzy wyspać się na zapas, o ile to możliwe. W omawianym modelu Volkswagen California 6.1, nad całym wnętrzem, pod podnoszonym dachem umieszczono wygodne łóżko z talerzowymi sprężynami. Poniżej znajduje się drugie łóżko z regulowanym oparciem, dzięki czemu stworzyć można wygodną dwuosobową sofę do spania. Boczne zasłony montowane zarówno pod unoszonym dachem, jak i w dolnej części pojazdu zapewniają optymalną ochronę przed zbyt dużą ilością światła. I jeszcze ciekawostka: Pobudka jest przyjemniejsza dzięki nowej funkcji wschodzącego słońca, która steruje oświetleniem części mieszkalnej, by stopniowo w określonym przez użytkownika czasie zwiększać poziom jasności. To się nazywa mile rozpocząć dzień!

T6.1 Caliornia Volkswagen sypialnia

Nowoczesny dom na kołach

California to nie tylko przemyślany pojazd kempingowy, ale również przykład dobrze wykorzystanych rozwiązań technicznych. Wszystkie główne ustawienia kampera sterowane są za pomocą panelu kontrolnego. W menu można regulować następujące funkcje: ‘Camping’ (tryb), ‘Lodówka’, ‘Maksymalne ładowanie’, ‘Klimatyzacja z tyłu’, ‘Alarm’, ‘Timer’, ‘Światło’ i ‘Ustawienia’ systemu. Podnoszony dach z napędem elektryczno-hydraulicznym, jest również sterowany z poziomu menu. Dzięki cyfrowemu kokpitowi na ekranie dotykowym systemu Infotainment lub za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy można posłuchać ulubionej muzyki lub skorzystać z nawigacji „Discover Pro”, która zaprowadzi nas do kolejnego etapu naszej wycieczki.

T6.1 Caliornia Volkswagen tył

Nieograniczone możliwości

Kamperem możesz przejechać Polskę od morza do Tatr. Oczywiście wakacje nad morzem i w górach są bardzo popularne w sezonie, ludzi jest tam dużo, dlatego warto zjechać z głównych szlaków turystycznych i wybrać drogi równie piękne, ale mniej oczywiste. One często najpiękniejsze są późnym latem i wczesną jesienią, które dopiero przed nami. Pomoże w tym najnowszy przewodnik wydawnictwa Pascal „Polska na czterech kółkach”, w którym autor prezentuje ponad 20 tematycznych tras do podróży kamperem, które oplatają Polskę niczym pajęcza sieć. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zwłaszcza wtedy, gdy będzie podróżował jednym z samochodów kempingowych proponowanych przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze.

T6.1 Caliornia Volkswagen kajak

Podobne

VW Golf 3 1.4 widok od tyłu

Delikatnie, a ciekawie odmieniony VW Golf Mk 3

Obserwując w ostatnich dziesięcioleciach rozwój motoryzacji widać gołym okiem, że inżynierowie i styliści nie próżnują. Tworzą nowe silniki, opracowują technologie, projektują coraz bardziej interesujące sylwetki aut. Jednym słowem, w branży się dzieje. Ale nie tylko najnowsze samochody wzbudzają zainteresowanie miłośników motoryzacji. Amatorów znajdują także starsze modele, które przed laty pojawiając się na rynku robiły niezłe zamieszanie.…