Zlot pojazdów zabytkowych w Odolanowie na rozpoczęcie sezonu 2022 - Trends Magazines

Zlot pojazdów zabytkowych w Odolanowie na rozpoczęcie sezonu 2022

Zlot pojazdów Zabytkowych

W pierwszy dzień astronomicznej wiosny, w Odolanowie, w województwie Wielkopolskim, odbył się kameralny zlot pojazdów zabytkowych. Organizatorem był Jakub Dudek z Odolanowskie spotkania klasyków.

Wiosenne wietrzenie klasyków

Zlot kameralny był tylko z założenia, gdyż spragnieni takich spotkań, właściciele oldtimerów jak i oglądający, zaskoczyli organizatorów frekwencją. Pojawiło się ponad 50 samochodów, około 20 motorów oraz kilkanaście rowerów. Impreza odbyła się na boisku szkolnym w przyjemnym otoczeniu zieleni. Pogoda bardzo dopisała, był to jeden z najbardziej słonecznych dni tego roku.

W trakcie wydarzenia trwała zbiórka wspierająca leczenie dwóch małych dziewczynek. Rozegrał się także wyścig rowerowy – na składakach.

Kolorowe zabytki

Przekrój pojazdów był bardzo szeroki, od ciągników i ciężarówek takich jak Gaz 51, poprzez dostawcze żuki, pojazdy specjalne takie jak: milicyjna Warszawa 223, wojskowy Gaz 69 i strażacki Żuk. Najwięcej jednak było Fiatów: 126p i 125p oraz Mercedesów: W123, W190, W201. Miło było zawiesić oko na naszych ślicznych polskich Syrenkach. Pojawiły się także „youngtimery” jak BMW E30 Cabrio czy Volkswagen Golf MK2.

Przyjechało także kilka rzadko spotykanych aut jak Wartburg 311, Porsche 911, BMW 7 e23, czy Fiat x1/9 a nawet Fiat 600! Prosto z warsztatu zawitał Peugot 203, który mimo trwającej właśnie renowacji, wziął udział w zlocie – na lawecie. Wśród jednośladów można było zobaczyć takie egzemplarze jak Simson Schwalbe, popularne komarki, Rometa Ogara czy WSK 125.

Sezon 2022 można uznać za rozpoczęty!

Po zimowej przerwie miło było zobaczyć znajome twarze i pojazdy. Do zobaczenia na kolejnych imprezach! Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii GregKmk, którego zdjęcia również tutaj opublikowaliśmy. 

A wy gdzie się wybieracie w najbliższym czasie?

Dajcie znać w komentarzach!

Fot: Justyna Magierło, GregKmk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Pakiet przeglądów serwisowych Volkswagen Financial Services taniej i nawet do 12 lat

Od 25 lipca Volkswagen Financial Services, lider rynku leasingu i CFM w Polsce, wprowadził dla klientów zmiany w ofercie pakietów przeglądów serwisowych. Wśród nich jest przedłużenie pakietu dla aut do 12 lat od daty produkcji, czyli dla samochodów z roczników 2010-2022. Kolejną jest wdrożenie opłat miesięcznych online.   W ramach oferty pakietu przeglądów Volkswagen Financial…

BAJA POLAND- zwycięstwo legendy

Uroczysta Ceremonia Mety Rajdu zakończyła ORLEN Baja Poland – rundę Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Mistrzostw i Pucharu Polski. Zawody w Szczecinie były najwyższe rangą wśród imprez motorsportowych rozgrywanych w Polsce. Krzysztof Hołowczyc za kierownicą MINI John Cooper Works Rally wygrał pięć z siedmiu oesów, w tym oba przejazdy 220-kilometrowego odcinka na drawskim…