Zespół PSRX Volkswagen Sweden podwójnym mistrzem świata - Trends Magazines
15 kwietnia 2021

Zespół PSRX Volkswagen Sweden podwójnym mistrzem świata

Johan Kristoffersson wywalczył drugi z rzędu tytuł mistrza świata w rallycrossie. Mistrzowską koronę utrzymał też zespół PSRX Volkswagen Sweden, którego właścicielem jest Petter Solberg.

Zawodnicy zespołu PSRX Volkswagen Szwecja zdobyli drugi z rzędu tytuł zespołowych mistrzów świata w sposób godny najlepszych kierowców – na torze położonym koło Hamburga Kristoffersson świętował dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie i wywalczył w ten weekend maksymalną liczbę 30 punktów. Po wygraniu półfinału, Szwed zostawił z tyłu rywali również w finale i przekroczył linię mety przed dwoma kierowcami zespołu EKS Audi Sport – Mattiasem Ekströmem i Andreasem Bakkerudem.

– Niesamowite, zrobiliśmy to kolejny raz. Jestem niewiarygodnie dumna i wdzięczna za to, co jako zespół osiągnęliśmy razem w tak krótkim czasie. Współpraca naszego zespołu, Volkswagen Motorsport i wreszcie Volkswagen Sweden nie mogła być lepsza i bardziej udana – powiedziała zachwycona szefowa zespołu, Pernilla Solberg.

Zespół PSRX Volkswagen Sweden jest pierwszym w pięcioletniej historii Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie, który tytuł zespołowego mistrza świata zdobył dwukrotnie. Dwa zwycięstwa Johna Kristofferssona w klasyfikacji kierowców oznaczają, że zespół PSRX Volkswagen Sweden zgarnął wszystko, co było do zdobycia w latach 2017-2018. Solberg i Kristoffersson za kierownicą 570-konnych Volkswagenów Polo R Supercars w każdej z 23 rund, w których brali udział, awansowali do półfinałów z udziałem dwunastu najszybszych zawodników. Co najmniej jeden z nich zawsze startował również w finale.

Zespół z Torsby w Szwecji ma na koncie 532 punkty i taką przewagę nad zespołem EKS Audi Sport (452 punkty), której nie da się zniwelować podczas ostatniej rundy tego sezonu, która w dniach 24 i 25 listopada odbędzie się w Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki).

Wyniki startów PSRX Volkswagen Sweden mistrzostwach świata:
– wygrane rundy: 18 z 23 (78,3%)
– miejsca na podium: 27 z 69 (39,1%)
– wygrane półfinały: 28 z 46 (60,9%)
– wygrane finały: 18 z 23 (78,3%)
– wygrane wyścigi: 155 z 246 (63,1%)

Podobne