Wyciekły zdjęcia SUVa Ferrari - Trends Magazines

Wyciekły zdjęcia SUVa Ferrari

Ferrari Purosangue przód

Nie wiadomo, czy ten przeciek to zabieg celowy, żeby nieco podgrzać atmosferę przed oficjalną premierą, czy ktoś straci przez to pracę, ale wiemy na pewno że tak wygląda pierwszy w historii Ferrari SUV – Purosangue. 

Każdy szanujący się producent samochodów musi mieć w swojej ofercie SUVa. Na taki zabieg zdecydował się Bentley, Rolls-Royce, czy nawet Lamborghini i wszyscy na tym świetnie wyszli. Nic dziwnego, że Ferrari również zdecydowało się na wprowadzenie tego rodzaju nadwozia. 

Ferrari Purosangue – tak nazywa się najnowsze dziecko z koniem na masce właśnie zostało potajemnie sfotografowane i do internetu wyciekły zdjęcia, przedstawiające auto w pełnej krasie. Choć prawdopodobnie na zdjęciach widzimy samochód przedprodukcyjny to i tak mamy do czynienia z wyglądem mocno zbliżonym do wersji sprzedażowej.

Stylistyka mocno nawiązuje do modelu SF90, choć tutaj mamy przód podzielony jakby na dwie części. Pierwszą są reflektory LED połączone cienkim pasem, a poniżej druga – grill z wlotami powietrza i znaczkiem umieszczonym centralnie. Tył jest nieco kontrowersyjny, a najbardziej czarny plastikowy dyfuzor, który wygląda dość szpetnie. Nie wiadomo jednak, czy tak będzie wygląda wersja finalna. 

Pod znakiem zapytania stoją także jednostki napędowe nowego Purosangue. Istnieje kilka wersji na ten temat. Pierwszą opcją jest silnik 2.9 V6 z modelu 296 GTB. Tutaj motor wspomagany trzema silnikami elektrycznymi może generować nawet 830 KM i 740 Nm. Gdyby zrezygnować z opcji elektrycznych wspomagaczy możemy liczyć na co najmniej na 660 KM. 

Kolejną możliwą jednostką jest ta z modelu SF90 Stradale, czyli 4-litrowym V8 z podwójną turbosprężarką i wspomagaczami elektrycznymi. Wówczas moc dochodziłaby do 1000 KM i mielibyśmy do czynienia z najmocniejszym autem w swojej klasie. Nie wykluczone, że i taki wariant się pojawi, ale na pewno nie jako jedyny. Purosangue może być jeszcze napędzany V-ósemką bez pomocy motorów elektrycznych. Ostatnią opcją jest 6,5-litrowy silnik V12 z modelu 812 Superfast. 

Co do silników widnieje jeszcze sporo niewiadomych, ale co do stylistyki nie mamy już większych wątpliwości. Pozostaje czekać do oficjalnej premiery, która nastąpi już w tym roku. 

Jak Wam się podoba Ferrari Purosangue?

fot. instagram.com/p/CaPwEcnMNtQ/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Nowa Honda Civic Type R – nie do wiary, że jeszcze takie robią

Na rynek wjeżdża jedenasta generacja Hondy Civic Type R. Myślicie sobie, że to pewnie 1-litrowa hybryda z czterema silnikami elektrycznymi? Nie! Civic ma soczysty silnik turbo i manualną skrzynię! Japończycy nie pochwalili się wszystkimi szczegółami nowego Civica Type R. Najważniejsze dane wciąż są nieznane, ale wiemy już jak wygląda nowy model, a także czego możemy…

Wojskowy VW Iltis Typ 183 od frontu

Wojskowy Volkswagen zwany Fretką, który pokonał Mercedesa G!

Fani VW! Przed Wami wielozadaniowy lekki pojazd wojskowy! Typ 183 został skonstruowany przez Volkswagena specjalnie dla potrzeb niemieckiej Bundeswehry. Był produkowany zaledwie przez cztery lata. Skąd się wziął Iltis, czyli fretka dla armii Na licencji wytwarzały go również fabryki znajdujące się w Kanadzie i Belgii, gdzie pojazdy te służyły lokalnym siłom zbrojnym. Trafiały też do…