Wybierasz się na protest #BlokujemyOrlen? O tym musisz pamiętać - Trends Magazines

Wybierasz się na protest #BlokujemyOrlen? O tym musisz pamiętać

stacja paliw orlen

Ceny paliw w Polsce i rosnąca inflacja zmobilizowały kierowców w Polsce. W wielu miejscach kraju będą organizowane protesty na stacjach Orlen, gdzie kierowcy będą je blokować. Jeśli wybierasz się na akcję, sprawdź jak się do niej przygotować, aby nie narazić się na niepotrzebny mandat. 

Na protest możesz zapisać się na specjalnym profilu Facebookowym, gdzie powstało kalendarium akcji. Kierowcy organizują się w wielu miejscach w Polsce. Trzeba być przygotowanym na to, że właściciele stacji będą wzywać policję, w momencie gdy dystrybutory będą masowo blokowane. 

Pamiętajcie, że policja nie ma podstaw do karania w takich sytuacjach, ale trzeba pamiętać też o tym, aby nie dawać funkcjonariuszom pretekstu do wlepienia mandatu. Przede wszystkim należy zachowywać się neutralnie i pokojowo. Przydatna jest też broszura od organizatorów „Blokujemy Orlen”. 

Jadąc na protest, zwróć uwagę na stan techniczny pojazdu

Jeżeli masz pojazd mocno przerabiany (szczególnie wizualnie) to lepiej sobie odpuść. Polskie prawo jest w kwestiach tuningu niejasne, ale po co dawać policjantom niepotrzebny pretekst do mandatu? Kolejna rzecz to stan techniczny. Upewnij się, że samochód ma ważne ubezpieczenie, przegląd, a także jest wyposażone w gaśnicę i trójkąt. 

Warto pamiętać też o tablicy rejestracyjnej, a konkretnie o jej prawidłowym umieszczeniu, nie może ona być także niczym ozdobiona, zakryta, czy zmniejszona. Zwróć uwagę też na nalepkę, która mimo zmiany przepisów wciąż jeszcze jest konieczna. 

W najgorszym wypadku zapłacisz nawet 3000 zł

Za niesprawny technicznie pojazd lub braki w wyposażeniu policjant może wystawić mandat do maksymalnie 3000 zł. Podobnie jest w przypadku, gdy auto nie spełnia warunków dopuszczenia do ruchu, np. nie ma tablicy rejestracyjnej lub nalepki kontrolnej (minimum 1500 zł). 

Nie zabieraj też ze sobą przedmiotów wzbudzających podejrzenie, czyli białej broni, pałek, kijów bejsbolowych, czy innych niebezpiecznych przedmiotów. Oczywiście bądźcie też gotowi do badania alkomatem. O narkotykach czy innych substancjach odurzających chyba nie musimy wspominać. 

To jak, będzie protestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Bolid F1

Wyścigi samochodowe i ich popularność w świecie zakładów bukmacherskich – kibice czekają na pełną emocji wiosnę!

Wyścigi samochodowe to dość ogólny termin, pod którym kryje się wiele różnych dyscyplin. Część takich sportów zyskała popularność przede wszystkim w Ameryce, czego najlepszym przykładem będą wyścigi NASCAR. Inne dyscypliny mają już charakter stricte międzynarodowy. Tutaj nie sposób pominąć F1, czyli sportu, który swego czasu był niezwykle popularny między innymi w Polsce. Oczywiście miało to…

The new Volkswagen ID.3

Ile kosztuje elektryczny Volkswagen? Jest cennik VW ID.3

ID.3 jest już dostępny do zamawiania od 155 890 zł. W późniejszym etapie do oferty dołączy ID.3 Pure, którego akumulator pozwoli na przejechanie do 330 kilometrów na jednym ładowaniu. Dostępny on będzie w cenie wynoszącej mniej niż 130.000 złotych. Modelem ID.3 Volkswagen otwiera nowy rozdział w historii elektrycznej motoryzacji, zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pod…