Wizja niedalekiej przyszłości według Volkswagena - PROTOTYP - Trends Magazines

Wizja niedalekiej przyszłości według Volkswagena – PROTOTYP

Volkswagen zaprezentuje bezemisyjny ID. SPACE VIZZION w przeddzień Salonu Samochodowego w Los Angeles 19 listopada 2019 r. VW zapowiada, że jest to pojazd dla nowej ery, nowego myślenia i nowej mobilności. Ten samochód łączy w sobie właściwości aerodynamiczne Gran Turismo z przestronnością SUV-a.

Volkswagen Showcar ID. SPACE VIZZION

ID. SPACE VIZZION opiera się na modułowej elektrycznej płycie podłogowej Volkswagena (MEB). MEB w pełni wykorzystuje techniczne możliwości e-mobilności i gwarantuje duży zasięg, dynamiczne osiągi i zupełnie nowy poziom cyfrowej komunikacji.

Volkswagen Showcar ID. SPACE VIZZION

Jeśli chodzi o konstrukcję, sekcje przednia i dachowa są szczególnie dopracowane, z otworami dla strumienia powietrza w celu ulepszenia aerodynamiki. Dzięki wydajności układu napędowego i imponującej aerodynamice ID. SPACE VIZZION ma zasięg do 590 kilometrów (WLTP) lub 300 mil (EPA).

Volkswagen Showcar ID. SPACE VIZZION

Materiały użyte we wnętrzu są po części pochodzenia recyklingowego. Świetny przykład to użyta AppleSkin ™, czyli sztuczna skóra z udziałem resztek materii z produkcji soku jabłkowego.

Volkswagen Showcar ID. SPACE VIZZION

Jak podaje producent ID. SPACE VIZZION to studium na przyszłość, ale nie marzenie. Wersja produkcyjna ujrzy światło dzienne pod koniec 2021 roku i będzie dostępna w różnych wersjach dla Ameryki Północnej, Europy i Chin.

Podobne

Subiektywnie o Hondzie e – przeciwnik poprawności

Podobno śmiech to zdrowie. Tak twierdzą japońscy naukowcy. A oni mylą się tylko wtedy, kiedy nie mają racji! Tak czy siak, po kilku dniach spędzonych z Hondą e czuję w kościach, że moje życie będzie dłuższe o jakieś 69 godzin! Przyznam się bez bicia, że oceniam auta subiektywnie. Tak, pokazuję mój punkt widzenia. Możecie się…

Kolejny bat na kierowców – odcinkowy pomiar prędkości

M.in. na autostradach A1, A2 i A4 pojawią się urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Nowy projekt zakłada budowę urządzeń pomiarowych w 39 lokalizacjach w 13 województwach. Oto lista miejsc, gdzie pojawią się nowe radary.  Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD właśnie ogłosiło przetarg i planuje objąć kontrolami 39 nowych lokalizacji w 13 województwach. Inwestycja będzie…