Wiosenny Cruising w klasycznym stylu - Trends Magazines

Wiosenny Cruising w klasycznym stylu

Rajdowe rozpoczęcie sezonu we Wrocławiu

W sobotę 6 maja odbył się pierwszy w tym roku rajd turystyczny, organizowany przez Klasyczną Strefę Wrocław „Wiosenny Cruising – Turystyczny Rajd Pojazdów Zabytkowych i Youngtimerów. Informacje o imprezie zamieszczaliśmy w naszym kalendarzu. 

Rajd polegał na przejechaniu wyznaczonej trasy zgodnie z książką drogową oraz na wykonaniu zadań, za które były przyznawane punkty. Przejazd rozpoczynał się na terenie Targowiska Młyn, przy pubie Rampa. Przed startem uczestnicy odbierali pakiety startowe: numery, talony na jedzenie oraz specjalnie opracowane książki drogowe, zgodnie z którymi mieli się przemieszczać. 

Wiosenny_cruising

Po rejestracji organizatorzy przywitali rajdowiczów i rozpoczęli startowanie załóg. Pojazdy wyruszały w trasę w odstępach, co 2 minuty, od najstarszego do najnowszego. 

Wiosenna wycieczka zabytkowymi pojazdami

Trasa prowadziła na północny-zachód od granic Wrocławia, przez urokliwe zakątki Przedgórza Trzebnickiego, w okolice Miasteczka Portowego w Urazie. W sumie uczestnicy mieli do przejechania prawie 70 km i do wykonania 5 punktowanych zadań, takich jak: udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zestaw pytań motoryzacyjnych, wykazanie się umiejętnością dokładnego parkowania pojazdu, czy właściwy pomiar średnicy śruby suwmiarką.

Retro piknik przy pałacu

Jednym z przystanków na trasie rajdu, był Pałac w Strzeszowie, gdzie zlotowicze w cieniu zieleni, nad malowniczym stawem mogli napić się chłodnej lemoniady oraz poczęstować słodkościami. Wybrane pojazdy zostały zaproszone do sesji zdjęciowej na tle pałacyku.

Wiosenny_cruising_pałac

Wiosenny_cruising_palacyk

Na tym „pit – stopie” uczestnicy mieli do wykonania dwa zadania: rzut woreczkami za punkty i właściwy pomiar śruby suwmiarką.

Oldtimery opanowały Marinę!

Miejscem docelowym było Miasteczko Portowe w Urazie, gdzie uczestnicy mogli wykorzystać talony na żurek i kiełbaskę.

Wiosenny_cruising-marina

Wiosenny_cruising-marina2

Wiosenny_cruising-marina3

Około godziny 16:00 nastąpiło ogłoszenie wyników i przyznanie nagród.

„Maluch” na podium!

Zwycięskie załogi to:

1. miejsce: Fiat 126p,

Wiosenny_cruising_fiat

2. miejsce: Peugeot 504 coupe,

Wiosenny_cruising_peugot

3. miejsce: Mercedes W201 190D.

Wiosenny_cruising_mb

Dodatkowo zostały przyznane trzy nagrody specjalne:

nagroda za: Najstarszy Samochód Rajdu- DKW/ Autounion 1000 z 1960 roku

Wiosenny_cruising_Dkw

nagroda za: Najładniejszy Samochód Rajdu – Mercedes R107 SL450 AMG 

Wiosenny_cruising_107

oraz Nagroda Kobiet Klasycznej Strefy Wrocław – Pontiac Trans Am.

Wiosenny_cruising_pontiac

Organizatorzy zapraszają na kolejne edycje rajdów turystycznych, a także na cotygodniowe spoty i eventy.

Najbliższy, już 21 maja, jest już w naszym KALENDARZU, będzie to Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu – Zlot Pojazdów Zabytkowych i Youngtimerów! ,który odbędzie się na terenie Dawnej Pralni. Pamiętajcie o wcześniejszej rejestracji.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii Michała Bozlegi MBxPhoto na profilu Facebook Klasycznej Strefy Wrocław:

Galeria 1, Galeria 2 oraz Galeria 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW E28 533i widok z boku

Dowiedz się, które kolory nadwozia najczęściej wybierają klienci

Kolory: Biały pozostaje najpopularniejszym kolorem pojazdu na świecie; producenci samochodów wyprodukowali 81% pojazdów w neutralnych odcieniach bieli, czerni, szarości i srebra Axalta (wiodący światowy dostawca farb płynnych i proszkowych), opublikował swój 68. doroczny raport globalnej popularności kolorów w motoryzacji, w którym ujawniono, że najczęściej spotykane obecnie kolory motoryzacyjne na drogach to biały (38%), czarny (19%)…

Test_BMW_225xe_widok z tyłu

225xe – rodzinny van z genami BMW i8

Dodatkowy silnik elektryczny potrafi znacząco zmienić charakter auta. Przekonaliśmy się o tym podczas testu 225xe – rodzinnego vana z genami BMW i8. BMW serii 2 Active Tourer został wprowadzony na rynek w 2014 roku. Rodzinny van, który w bazowej wersji ma napęd na przednią oś oraz trzycylindrowe silniki, wzbudził wiele kontrowersji. Rynek jednak dobrze przyjął samochód o typowych dla BMW ponadprzeciętnych…