W Fordzie zrobisz "przygazówkę" z telefonu - Trends Magazines

W Fordzie zrobisz „przygazówkę” z telefonu

Ford wpadł na pomysł skonstruowania aplikacji na smartfona, umożliwiającej zrobienie… „przygazówki”. Możesz tym zaszpanować np. na zlotach. Będzie hit?

Sterowanie samochodem z telefonu to żadna nowość. Już w latach 90. mogliśmy ten patent oglądać na ekranach, kiedy James Bond sterował swoim BMW E38 po parkingu. Oczywiście wówczas to była fikcja, bo wiemy jak wyglądało to naprawdę, ale dziś sterowanie niektórymi funkcjami ze smartfona, nawet parkowanie, czy przejażdżka na myjnie stały się rzeczywistością. 

Ford wymyślił aplikację do Mustanga, która umożliwia robienie tzw. „przygazówek”. Idea jest taka, aby kierowca sam miał przyjemność posłuchać jak brzmi jego Mustang stojąc na zewnątrz auta. Jak to działa? Smartfon łączy się z silnikiem i wykonuje odpowiednią serię „przygazówek”. Może to być jeden solidny strzał gazem, utrzymywanie danych obrotów, lub też regularne dokładanie gazu, aby wycisnąć z silnika najlepszy dźwięk.

Co ciekawe, system ma emitować dźwięki z głośników, a nie z układu wydechowego i tu robi się już trochę słabo. Mamy pewne podejrzenia, że Ford chce zastosować podobną aplikację w pojazdach elektrycznych, które przecież żadnego dźwięku nie wydają. 

Na razie aplikacja Forda jest w fazie testów i wejdzie na rynek prawdopodobnie z nową generacją Mustanga, a ten ma pojawić się w przyszłym roku. 

Jak podoba Wam się taki gadżet? Hit czy kit?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Seat Leon po raz czwarty. Czy hiszpański kuzyn Golfa powtórzy sukces poprzedników? – PREZENTACJA

SEAT zaprezentował całkowicie nową generację SEATa Leona w zakładach Martorell. Hiszpański producent chwali się, że zainwestował 1,1 miliarda euro, aby wprowadzić na rynek nowy model.Sprzedaż trzech poprzednich generacji oscylowała na poziomie 2,2 mln sztuk. Czy czwarta odsłona modelu będzie hitem i pozwoli na zwrot inwestycji? Premiera sprzedażowa nowego SEAT-a Leona zaplanowana jest na drugi kwartał 2020…

Porsche robisz to dobrze! Świetny klip „The Heist” na Super Bowl- VIDEO

Super Bowl to amerykański finał rozgrywek footballu amerykańskiego. To też impreza, z której transmisja skupia jedną z największych na świecie widowni przed telewizorami. Nic dziwnego, że firmy od lat prześcigają się w reklamach przygotowanych właśnie na tę okazję- to pewnego rodzaju tradycja w USA. Same reklamy są równie wyczekiwane, co Super Bowl. W tym roku…