VW zmienia oblicze stacji ładowania - E-TRENDS - Trends Magazines

VW zmienia oblicze stacji ładowania – E-TRENDS

Volkswagen prezentuje rozwiązanie przyszłości, w której poszukiwania stacji ładowania samochodów elektrycznych w pewnym sensie dobiegają końca. Mobilny robot ładujący Volkswagen Group Components przejmuje to zadanie – i robi to całkowicie autonomicznie.

 

Jak to działa?

Po uruchomieniu za pomocą aplikacji lub komunikacji V2X robot mobilny podjeżdża do pojazdu, który wymaga naładowania, i komunikuje się z nim. Od otwarcia klapy gniazda ładowania po podłączenie wtyczki do odłączenia – cały proces ładowania przebiega bez udziału człowieka. Najważniejsze: mobilny robot przenosi przyczepę w postaci mobilnego urządzenia do magazynowania energii do pojazdu i łączy je; następnie wykorzystuje to urządzenie do przechowywania energii do ładowania akumulatora pojazdu elektrycznego. Mobilne urządzenie magazynujące energię pozostaje przy pojeździe podczas całego procesu ładowania. Tymczasem robot ładuje inne pojazdy elektryczne. Po zakończeniu usługi ładowania robot zbiera urządzenie magazynujące energię i przekazuje je z powrotem do stacji ładującej.

Naszym zdaniem

Fajne, ale skomplikowane i drogie. Czy to jest faktycznie konieczne? Póki co stacjonarne ładowarki radzą sobie w większości z popytem na energię, ale to może ulec zmianie wraz ze wzrostem sprzedaży aut elektrycznych. Duży plus za to, że VW stara się patrzeć w przyszłość i szukać niszy w całym tym „elektrycznym zamieszaniu”, którą może zdominować jako pionier. Musimy tylko pamiętać, że każdy taki robot to w praktyce kolejny akumulator.

Podobne

VW Golf II, tuning, swap silnika 1.8 T 20V AG

VW Golf II po swapie na 1.8 T 20V AGU

Prezentowany Golf IIpieszczotliwie przez swojego właściciela nazywany jest „Szarakiem”. Dlaczego? Ze względu na swój kolor nadwozia? Brzmi sensownie. Ale oprócz tej teorii również bardzo prawdopodobna jest jeszcze inna, bardziej złożona. Na tą drugą wpływ mają poczynione w tym aucie modyfikacje mechaniczne. Jest ich naprawdę bardzo dużo i mają służyć jednemu, by Golf przemieszczał się szybko…

Cupra Formentor VZ5

CUPRA o mocy 400 KM ? O TAK, już niedługo…

Hiszpański producent zapowiedział wprowadzenie nowej, pięciocylindrowej wersji swojego pierwszego autorskiego modelu – CUPRA Formentor VZ5. Oficjalna premiera samochodu odbędzie się 22 lutego, w trzecią rocznicę powstania marki. CUPRA Formentor została zaprojektowana, by połączyć sportowy charakter jazdy z wygodą SUV-a. Inaugurująca model specyfikacja o nazwie Veloz (hiszp. „szybki”), sygnowana skrótem VZ, doczekała się jeszcze bardziej dynamicznej, pięciocylindrowej wersji VZ5.…