VW T-Cross 1.5 TSI ACT - pogromca miasta - Trends Magazines

VW T-Cross 1.5 TSI ACT – pogromca miasta

VW-T-Cross-1.5-TSI od tyłu

Wielu kierowców uważających się za miłośników motoryzacji z wyraźnym dystansem traktuje crossovery i SUV-y. Po teście T-Crossa mamy wrażenie, że nie do końca słusznie.

Zainteresowanie uterenowionymi samochodami błyskawicznie rośnie. Doszło do tego, że crossovery i SUV-y wyparły z ofert wielu firm minivany. Trend jest też wyraźnie widoczny w koncernie Volkswagena, który nie zamierza stworzyć bezpośredniego następcy Sharana II ani Golfa Sportsvana. Rośnie natomiast liczba wyżej zawieszonych modeli. W 2002 roku szlak przecierał Touareg, później dołączyły do niego Tiguan (2007 rok), T-Roc (2017 rok), a w 2019 roku miejski T-Cross.

Najmniejszy w ofercie Volkswagena SUV, czy jak kto woli – crossover, zaskakuje dojrzałością. T-Cross nie ma niedociągnięć konstrukcyjnych. Nawet bardzo zwarte nadwozie o regularnym kształcie jest raczej zaletą, bo ułatwia manewrowanie i parkowanie, niż przyczyną ograniczenia przestrzeni w kabinie.

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Podobne

Drogocenny Beetle GSR

Przez dziesiątki lat mury fabryk Volkswagena opuściły miliony Garbusów. Tylko nieliczne wersje mocno zapisały się w historii. Jedną z nich jest Gelb-Schwarze Renner. Auto, znane też pod skrótem GSR, może uchodzić za protoplastę współczesnych Volkswagenów z pakietami R-Line. Produkowany od 27 grudnia 1972 roku do 1 lutego 1973 roku Garbus był wzorowany na wyczynowym modelu…