Volkswagen zapowiada Arteona Shooting Brake - Trends Magazines
17 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Volkswagen zapowiada Arteona Shooting Brake

Arteon_2020

Volkswagen po raz pierwszy pokazał wizualizację nowego Arteona. Oprócz klasycznego czterodrzwiowego Gran Turismo, będzie również dostępny drugi wariant- Shooting Brake.

Co nowego?

Volkswagen wprowadzi poważną aktualizację Arteona. We wnętrzu samochód otrzyma zupełnie nowy kokpit, który ma pasować do ekskluzywnego charakteru tych modeli. Koncern nie podzielił się szczegółami dotyczącymi nowej wersji nadwoziowej. 

Arteon Shooting Brake

Travel Assist

Z technologicznego punktu widzenia zmieni się również oferta silnikowa. Koncern zapowiada również, że nowy Arteon będzie korzystał z funkcji „Travel Assist”, czyli w razie będzie możliwa półautonomiczna jazda z asystą samochodu. System został zaprojektowany specjalnie z myślą o długodystansowych podróżach. Pojazd przejmie kierowanie, przyspieszanie i hamowanie do prędkości 210 km / h – pod kontrolą kierowcy.

Kiedy premiera?

Światowa premiera i szczegółowe informacje o Arteon i Arteon Shooting Brake będą dostępne w czerwcu. Klaus Bischoff, szef działu projektowania Volkswagen Group i działu projektowania marki Volkswagen: „Dzięki Arteon Shooting Brake stworzyliśmy nową równowagę między prędkością, mocą i przestrzenią”.


Zobacz więcej

Podobne

Co wybrać: BMW M4 Coupé czy M6 Coupé?

Tydzień z dwoma autami spod znaku M Power natchnął nas do nietypowego porównania. Inne moce, inne rozmiary i inna cena – dwie zupełnie różne bajki. Wynik wydawał się oczywisty, lecz z czasem zrozumieliśmy, że wcale tak nie jest.  M4 Coupé Pierwszy narożnik na ringu zajęło BMW M4 Coupé. Smukłe, zadziorne nadwozie pokryte alpejską bielą prezentuje…

Tuning BMW E46 M3 widok z przodu

Bardzo rzadkie E46 M3 – tylko dwa w Polsce! Podobno…

Są na świecie pojazdy, które potrafią w szybkim tempie podnieść ciśnienie krwi, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Każdy fan motoryzacji, a w szczególności miłośnik marki BMW, gdy usłyszy „M3”, wie, że za tą nazwą kryje się auto z tabunami koni mechanicznych pod maską, zapewniające duże emocje. Prezentowane BMW M3 E46 z linii montażowej zjechało…