Jubileuszowy model na 70-lecie Volkswagena Transportera

Jubileuszowy model na 70-lecie Volkswagena Transportera

70 lat temu Ben Pon, holenderski importer Volkswagena, zobaczył w fabryce w Wolfsburgu prosty pojazd transportowy. Zainspirował go do naszkicowania w notatniku kilku wersji auta, jakiego wcześniej nie było. Wizja trafiła na podatny grunt i doczekała się urzeczywistnienia jako Volkswagen Transporter.

Nawiązując do kultowego auta sprzed lat podczas salonu w Genewie marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentowała specjalny model „70 lat Bulli”, w którym akcenty w stylu retro splatają się z najnowocześniejszą techniką.

Jubileuszowy model zbudowano w oparciu o Multivana Comfortline, którego wyposażenie uzupełniono dodatkami z wersji Highline, jak również oraz z Californii. Kto nie boi się odważnych zestawień kolorystycznych, może zamówić auto w wiosennych barwach – Candy-Weiss/Kurkuma-Gelb Metallic.

Wyróżnikiem auta są też plakietki z napisem „Bulli” oraz jubileuszowa naklejka na tylnej szybie, podkreślają związek z kultowym klasykiem. Pakiet wyposażenia standardowego rozszerzono o chromowane dodatki, przyciemniane szyby oraz nakładki na progi ze stali nierdzewnej. Za dopłatą 17-calowe koła można zastąpić większymi o cal obręczami Disc z lakierowaną na biało zewnętrzną krawędzią.

Styliści Volkswagena zajęli się także wnętrzem jubileuszowego Transportera. Tapicerkę „Visitamo” dopasowano kolorystycznie do podłogi „Dark Wood”, która wygląda jak wykonana z drewna. Standard obejmuje m.in. wielofunkcyjną kierownicę pokrytą skórą, ekran komputera pokładowego „Premium” oraz tablicę rozdzielczą z dekoracyjnym panelem „Black Glossy”, który dotąd był oferowany tylko w wersji wyposażenia Highline. Auto trafi do sprzedaży na początku maja.

Podobne

Skoda blokuje budowę pasażu

Zaparkowane auto blokuje budowę pasażu w Łodzi. „Reżyseria Stanisław Bareja”:

Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy dukt. Pasaż Majewskiego zastąpi dziki parking przy ul. Jaracza, ale jest pewien problem- na środku placu budowy stoi zaparkowana Škoda Fabia. https://www.facebook.com/lodzpl/posts/10157871431704864 Wszystko wskazuje na to, że firma realizująca projekt jest obecnie bezradna. Dookoła Škody budowa pasażu trwa w najlepsze, ale kawałek chodnika z trylinek, na którym mieści się Fabia pozostał nietknięty.…

Testy nowego SUV-a. Volkswagen T-Roc

Kilka lat temu Volkswagen zapowiedział chęć wypełnienia luk w gamie modelowej. Na deklaracjach się nie skończyło. Koncern prowadzi już testy nowego SUV-a. Jego nadejście zwiastował - zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie - koncepcyjny T-Roc. Niecałe 4,18 m długości oznacza, że auto będzie mniejsze od Golfa. Prototypy produkcyjnej wersji T-Roca zostały wielokrotnie przyłapane przez motoryzacyjnych…