Volkswagen Transporter T6.1 nagrodzony złotym medalem Euro NCAP - Trends Magazines

Volkswagen Transporter T6.1 nagrodzony złotym medalem Euro NCAP

Euro NCAP

Konsorcjum Euro NCAP, w skład którego wchodzą europejskie ministerstwa transportu, automobilkluby, firmy ubezpieczeniowe i instytuty badawcze, przetestowało bezpieczeństwo w 19 lekkich samochodach dostawczych różnych marek. Skupiano się przede wszystkim na dostępności i funkcjonalności aktywnych systemów bezpieczeństwa.

Konsorcjum Euro NCAP

Prawdziwy „boom” w handlu internetowym, który obserwujemy w ostatnich latach, doprowadził do wzrostu zapotrzebowania na usługi logistyczne. W związku z tym na drogach i ulicach miast rośnie liczba samochodów dostawczych. Dla konsorcjum NCAP jest to doskonała okazja by dokonać przeglądu oraz oceny dostępności i funkcjonalności systemów wsparcia kierowcy oferowanych przez samochody dostawcze segmentu B i C/D o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

VW z medalem Konsorcjum Euro NCAP

Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych i szczegółowych testów, NCAP najwyżej oceniło Volkswagena Transportera T6.1. W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano: „Transporter oferuje konsumentom możliwość wyposażenia samochodu w szeroką gamę dobrze działających systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. To właśnie Transporter w roku 2021 wyznaczać będzie standardy dla innych samochodów dostawczych. W naszych testach przyznajemy temu modelowi złoty medal.”

transporter

Volkswagen Transporter T6.1

W Volkswagenie T6.1 dostępny jest szeroki wybór systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy spełniający nawet najwyższe wymagania klientów. Wśród nich znajdują się m.in. Lane Assist – asystent utrzymania pasa ruchu, Side Assist – asystent zmiany pasa ruchu, Front Assist oraz system awaryjnego hamowania w mieście, aktywny tempomat ACC z ogranicznikiem prędkości, system wspomagający parkowanie Park Assist, czujniki parkowania w przednim i tylnym zderzaku oraz ochrona boczna.

Podobne

Volkswagen Golf R360S

R360S czyli Volkswagen Golf R po tuningu

300-konny Golf R nie należy do słabeuszy. Szwajcarzy uznali, że warto pójść krok dalej. Firma Amag, tamtejszy dystrybutor Volkswagenów, wprowadził na rynek limitowanego Golfa R360S. Z zewnątrz samochód różni się od Golfa R jedynie dekoracyjnymi pasami na karoserii. Jest od niego jednak znacznie szybszy. To zasługa przygotowanego przez ABT oprogramowania, które z silnika 2.0 TSI…

Audi RS4 Avant otrzymało zastrzyk botoxu. Co się zmieniło? – PREZENTACJA

Audi RS 4 Avant ma już dwa lata i właśnie otrzymało lifting. Co się zmieniło? Audi wymienia na nowo zaprojektowany przód pojazdu oraz sportowe wnętrze z nowym systemem operacyjnym MMI touch. Pierwsze egzemplarze trafią do europejskiej sieci dealerskiej czterech pierścieni w grudniu 2019 r. Silnik 2.9 TFSI V6 biturbo jest ten sam. Został on stworzony…