Volkswagen Transporter T6.1 nagrodzony złotym medalem Euro NCAP - Trends Magazines

Volkswagen Transporter T6.1 nagrodzony złotym medalem Euro NCAP

Euro NCAP

Konsorcjum Euro NCAP, w skład którego wchodzą europejskie ministerstwa transportu, automobilkluby, firmy ubezpieczeniowe i instytuty badawcze, przetestowało bezpieczeństwo w 19 lekkich samochodach dostawczych różnych marek. Skupiano się przede wszystkim na dostępności i funkcjonalności aktywnych systemów bezpieczeństwa.

Konsorcjum Euro NCAP

Prawdziwy „boom” w handlu internetowym, który obserwujemy w ostatnich latach, doprowadził do wzrostu zapotrzebowania na usługi logistyczne. W związku z tym na drogach i ulicach miast rośnie liczba samochodów dostawczych. Dla konsorcjum NCAP jest to doskonała okazja by dokonać przeglądu oraz oceny dostępności i funkcjonalności systemów wsparcia kierowcy oferowanych przez samochody dostawcze segmentu B i C/D o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

VW z medalem Konsorcjum Euro NCAP

Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych i szczegółowych testów, NCAP najwyżej oceniło Volkswagena Transportera T6.1. W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano: „Transporter oferuje konsumentom możliwość wyposażenia samochodu w szeroką gamę dobrze działających systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. To właśnie Transporter w roku 2021 wyznaczać będzie standardy dla innych samochodów dostawczych. W naszych testach przyznajemy temu modelowi złoty medal.”

transporter

Volkswagen Transporter T6.1

W Volkswagenie T6.1 dostępny jest szeroki wybór systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy spełniający nawet najwyższe wymagania klientów. Wśród nich znajdują się m.in. Lane Assist – asystent utrzymania pasa ruchu, Side Assist – asystent zmiany pasa ruchu, Front Assist oraz system awaryjnego hamowania w mieście, aktywny tempomat ACC z ogranicznikiem prędkości, system wspomagający parkowanie Park Assist, czujniki parkowania w przednim i tylnym zderzaku oraz ochrona boczna.

Podobne

Nowe Audi RS Q3 – SUV atletyczny- PREMIERA

Określenie atletyczny pada kilkukrotnie w oficjalnych materiałach na temat nowego RS Q3 i RS Q3 Sportback. Czy kompaktowy crossover faktycznie taki jest? Audi proponuje 400 KM i napęd Quattro. Do tego dwusprzęgłowy automat S-Tronic. To wszystko przekłada się na przyśpieszenie do 100 km/h w 4,5 s. Prędkość maksymalna to 250 km/h, ale może być podniesiona…

Tuning VW Golfa 1 cabrio widok od tyłu

Pożądany VW Golf 1 Christmas cabrio – znasz tę wersję?

Z tym Golfem wiąże się bardzo ciekawa historia, którą warto opowiedzieć, bo pozwala zupełnie inaczej na niego spojrzeć. Jakiś czas temu obecny właściciel Golfa, Sławek, usłyszał od kolegi, że jest do sprzedania Golf Mk1 Cabrio, rocznik 1986, z silnikiem 1,6 l o mocy 75 KM, w wersji Christmas Cabrio. Dla miłośników Volkswagena towar pożądany, więc…