Volkswagen szczepi na COVID i daje dodatkowy urlop - Trends Magazines

Volkswagen szczepi na COVID i daje dodatkowy urlop

Volkswagen Poznań, na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia o możliwości szczepień w zakładach pracy, uruchomił program szczepień pracowników przeciw wirusowi Covid-19. Szczepienia realizowane będą na terenie zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku oraz w dwóch wybranych punktach szczepień w szpitalach.

Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi Covid-19 obejmuje coraz większe grupy Polaków. Szczepieniom poddaje się i chce się poddać coraz większe grono pracowników Volkswagen Poznań. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, od niedawna możliwe jest uruchamianie punktów szczepień na terenie zakładów pracy. Z myślą o pracownikach wszystkich zakładów Volkswagen Poznań, punkty takie otwierają się również w Poznaniu i we Wrześni.

Szczepienia na COVID

Punkty szczepień dla pracowników Volkswagen Poznań zostaną uruchomione w zakładzie w Antoninku – ten punkt prowadzony będzie przez specjalistów ze Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu – oraz dodatkowo w szpitalu powiatowym we Wrześni i w szpitalu HCP w Poznaniu. Pierwsze terminy, w których chętni pracownicy Volkswagen Poznań zostaną zaszczepieni przeciw Covid-19, to dni 3, 4 i 5 czerwca br. W tym pierwszym etapie zakłada się zaszczepienie ok. 500 osób – pracowników spółki i członków ich rodzin. W przypadku większego zainteresowania uruchomione zostaną dodatkowe terminy.

Dodatkowy dzień wolny

Przypomnijmy, że już wcześniej zarząd Volkswagen Poznań zadecydował, że każdemu z pracowników, który udawał się będzie na szczepienie, przyznany zostanie dodatkowy dzień wolny od pracy. Oznacza to, że każdy zatrudniony w Volkswagen Poznań, by przyjąć dwie dawki szczepionki, w określonym czasie dostanie dwa dodatkowe wolne dni. Dotychczas z tej możliwości skorzystało ponad 2000 pracowników.
Szczepienia poprzedza intensywna komunikacja wspierająca program szczepień. Przygotowano m.in. internetowy webinar z dr hab. Piotrem Rzymskim, ekspertem w dziedzinie biologii medycznej i badań naukowych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pt. „Co z tymi szczepieniami?”. Podczas niego pracownicy Volkswagen Poznań mogli porozmawiać z ekspertem na temat swoich obaw czy wątpliwości związanych ze szczepieniami przeciw Covid-19.

Podobne

Audi kliknęło „odśwież”. Zobaczcie poprawione RS 5

Ulepszone RS 5 w wariantach Sportback i Coupé upodobniło się RS 6 i RS 7. Pod maską silnik V6 biturbo o mocy 450 KM i stały napęd na cztery koła quattro.   stylistyka W porównaniu z Audi A5, nowa osłona chłodnicy Singleframe jest bardziej płaska i szersza. Grill w trójwymiarowej strukturze plastra miodu jest czarny.…

Drewniany Garbus za 35 tys.euro!

Na tytuł niecodziennego auta bezdyskusyjnie zasłużył Garbus przygotowany przez Momira Bojicia, a pokazany podczas Essen Motor Show cztery lata temu. Emerytowany stolarz z Bośni poświęcił masę czasu, aby z ponad 20 tysięcy dębowych deseczek wykonać... niemal cały samochód. Wszystkie elementy zostały precyzyjnie obrobione i zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Oczywiście w wielu miejscach pod naturalnym…