Volkswagen ma nowego szefa - Trends Magazines
18 kwietnia 2021

Volkswagen ma nowego szefa

Ralf Brandstätter

Marką Volkswagen Samochody Osobowe od 1 lipca 2020 roku będzie kierował jej dotychczasowy COO (Chief Operating Officer), Ralf Brandstätter.

Dlaczego Brandstätter?

„Ralf Brandstätter to jeden z najbardziej doświadczonych managerów w koncernie. W ciągu dwóch ostatnich lat z sukcesem kierował marką Volkswagen pełniąc funkcję COO i współtworzył przemiany jakim podlega marka” – powiedział Prezes Zarządu Koncernu Volkswagen, dr Herbert Diess. „Cieszę się, że Ralf Brandstätter, który w minionych latach podejmował niezwykle ważne strategiczne decyzje będzie mógł nadal decydować o rozwoju Volkswagena sprawując teraz stanowisko CEO marki”.

Co dalej?

Szeroko zakrojona ofensywa w dziedzinie samochodów elektrycznych już wkrótce zacznie być widoczna na ulicach w postaci nowych modeli. W ten sposób Volkswagen realizuje ideę bezemisyjnej motoryzacji dostępnej dla wszystkich. Do 2025 roku zamierza sprzedać co najmniej półtora miliona elektrycznych samochodów. Obok elektryfikacji marka w najbliższych latach położy szczególny nacisk na rozwój systemów elektronicznych w pojazdach.

Kim jest nowy prezes?

Ralf Brandstätter urodził się 8 września 1968 roku w Brunszwiku. W zakładach Volkswagen Brunszwik zdobył zawód ślusarza, a po zakończeniu studiów wyższych uzyskał wykształcenie inżyniera ds. organizacji i zarządzania produkcją. W 1993 roku rozpoczął pracę w koncernie Volkswagen. Zajmował różne stanowiska z zakresu kierowania projektami międzynarodowymi w dziale zaopatrzenia, a następnie jako referent zarządu przeszedł do sekretariatu generalnego Volkswagen AG. W 1988 roku Ralf Brandstätter objął kierownictwo działu zaopatrzenia w elementy metalowe układów zawieszenia i napędowego, a w 2003 roku szefa projektów nowych samochodów. W 2005 roku przeniósł się do Hiszpanii na stanowisko dyrektora działu zaopatrzenia w firmie SEAT.

Ralf Brandstätter

W 2008 roku został Członkiem Zarządu Marki SEAT ds. Zaopatrzenia. W 2010 roku Ralf Brandstätter objął funkcję szefa w dziale zaopatrzenia zewnętrznego koncernu, a od 2012 roku pełnił stanowisko szefa zaopatrzenia w dziale wdrażania nowych produktów. W październiku 2015 roku został generalnym pełnomocnikiem Volkswagen AG. W grudniu 2015 roku Ralf Brandstätter objął stanowisko Członka Zarządu Marki Volkswagen ds. Zaopatrzenia. Od 1 sierpnia 2018 roku pełni funkcję Chief Operating Officer (COO) marki Volkswagen Samochody Osobowe.

Awans poprzednika

Prezes Zarządu Koncernu Volkswagen, dr Herbert Diess poświęci się w całości obowiązkom szefa koncernu. W ramach Zarządu Koncernu będzie on nadal odpowiadał za dział Volkswagen Samochody Osobowe oraz za wolumenowe marki koncernu. 


Zobacz więcej

źródło: VW press

Podobne

BMW_4_NERKI_SPY_KATALOG

Wyciekły zdjęcia BMW 4

Czyżby spekulacje się potwierdziły? Do sieci trafiły zdjęcia stron katalogu nowego BMW 4. Widać na nich przód samochodu w calej okazałości i ogromne nerki. Jutro premiera Oficjalnie wszystkiego dowiemy się jutro. Mimo to już dziś wszystko wskazuje na to, że BMW zdecydowało się na zmianę języka stylistycznego przodu swoich pojazdów. Nowe BMW otrzyma duże, pionowe…

Koncept e-Bulli widok z przodu na tle OZE

Klasyk VW z napędem elektrycznym

VW Bulli jest jedną z ikon motoryzacji. Jak każdy samochód sprzed lat umiarkowanie nadaje się do codziennej eksploatacji. Ale Volkswagen znalazł na to sposób. Auta sprzed lat mają niepowtarzalny urok. Świetnie wyglądają, mają ciekawie urządzone wnętrza i nie izolują kierującego od wrażeń z jazdy. Z drugiej strony, ich wadą mogą być gaźnikowe silniki, które palą dużo, a zwykle nie zapewniają…