Volkswagen ID.3 - nowa era VW - Trends Magazines

Volkswagen ID.3 – nowa era VW

Volkswagen zaprezentuje ID.3 przed Międzynarodowym Salonem Samochodowym (IAA) we Frankfurcie. ID.3 rozszerza ofertę Volkswagena jako pierwszego modelu całkowicie nowej generacji pojazdów wyłącznie elektrycznych – charakteryzujących się zerową lokalną emisją i wyjątkową wydajnością.

Model ID.3 oparty jest na nowej modułowej matrycy napędu elektrycznego (MEB), która została zaprojektowana dla elektrycznego układu napędowego.

W momencie rozpoczęcia produkcji seryjnej ID.3 będzie dostępny z trzema rozmiarami baterii. Wariant podstawowy ma użyteczną pojemność akumulatora 45 kWh i umożliwia zasięg do 330 kilometrów (zgodnie z WLTP).

Jak podaje Volkswagen, cena tej wersji ID.3 będzie startować z pułapu poniżej 30 000 €. Jest też wariant o mocy 58 kW, który umożliwia ID.3 osiągnięcie zasięgu do 420 km (zgodnie z WLTP). Pojemność największego akumulatora wynosi 77 kWh, a jego zasięg elektryczny to 550 kilometrów (zgodnie z WLTP). Dzięki możliwości szybkiego ładowania możliwe jest wystarczające naładowanie ID.3 na dystansie około 290 kilometrów (WLTP) w ciągu 30 minut przy mocy wyjściowej 100 kW.

Baterie są zintegrowane z podwoziem. To ustawienie ma pozytywny wpływ na dynamikę jazdy, ponieważ znacznie obniża środek ciężkości w ID.3. ID.3 charakteryzuje się również optymalnym rozkładem ciężaru między przednią i tylną oś. Długi rozstaw osi w układzie MEB w połączeniu z bardzo krótkimi zwisami tworzą obszerne wnętrze pojazdu.

 


Zamów prenumeratę

Jeden komentarz

Comments are closed.

Podobne

Garbus 1500 – superbryka jak z filmu Disneya

Temu Garbusowi na pewno nie można odmówić jednego – jest niepowtarzalny jak Garbi superbryka z filmów Disneya. Rafał, właściciel prezentowanego Volkswagena, jako dziecko był zafascynowany filmami Disneya, których głównym bohaterem jest niezwykły Garbus. Wtedy też postanowił, że jak dorośnie, kupi sobie takie auto. Jeszcze przed zdobyciem prawa jazdy rozpoczął jego poszukiwania. I znalazł. Samochód niszczał…

Cena VW Golfa R Variant VIII w Polsce

VW Golf R ósmej generacji w rodzinnej odmianie Variant wjeżdża do polskich salonów. Niestety, tanio nie jest, auto jest w cenie dobrze wyposażonego i większego Passata. Volkswagena Golfa R hatchback w najnowszej odsłonie poznaliśmy na początku tego roku. Dopiero teraz na rynek wjeżdża bardziej rodzinna odmiana - Variant, czyli kombi. Pod maską pracuje ten sam…