Urządzamy domowy warsztat – jakie meble kupić na początek? - Trends Magazines

Urządzamy domowy warsztat – jakie meble kupić na początek?

Stolarz poleruje drewnianą deskę

Majsterkowanie to niezwykle ciekawe hobby! Nic tak nie satysfakcjonuje, jak własnoręcznie naprawiona zmywarka, czy samodzielnie przygotowany regał na książki. Majsterkowicz poza niezbędnymi narzędziami potrzebuje porządnych mebli, które pozwolą mu stworzyć komfortowe, uporządkowane stanowisko pracy. Jakich mebli nie może zabraknąć w przydomowym warsztacie?

Postaw na jakość!

Wyposażenie warsztatowe często będzie narażone na kontakt z wilgocią, silnymi środkami chemicznymi, iskrami czy odpryskami metali, a także rozgrzanymi czy ostrymi narzędziami. Meble muszą być odporne na niekorzystne działanie wszelkich czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstawać podczas cięcia, dłutowania, czy wbijania gwoździ młotkiem. 

Wybierz meble metalowe, zabezpieczone powłoką antykorozyjną, funkcjonalne i dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. W sklepie Metalfactor znajdziesz meble warsztatowe szyte na miarę Twoich potrzeb. Producent oferuje nowoczesne i trwałe wyposażenie do warsztatów, wykonane z solidnego metalu i wykończone innymi, wytrzymałymi komponentami – m.in. olejoodporną gumą ryflowaną, czy też blachą nierdzewną.

Komfortowe stanowisko pracy

Ważnym elementem wyposażenia Twojego przydomowego warsztatu jest stół roboczy. To właśnie na nim będziesz wykonywał większość czynności. Czym powinien wyróżniać się porządny stół warsztatowy? Przede wszystkim powinien być solidny – o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Przy wyborze szczególną uwagę zwróć na rodzaj łączeń poszczególnych elementów stołu – wytrzymałe połączenia zapewnią mu stabilność podczas pracy. Stół musi być odporny na intensywną eksploatację, łatwy do utrzymania w idealnej czystości, zabezpieczony specjalną warstwą ochronną, która zapobiegnie powstawaniu zabrudzeń ze smaru, olejów czy innych substancji. 

Stół musi być ergonomiczny, dopasowany do Twoich preferencji. Marka Metalfactor, mając na uwadze różne wymagania swoich klientów, oferuje szeroki wybór stołów. W asortymencie dostępne są modele:

  • wyposażone w blaty o różnych szerokościach wykonane z klejonki bukowej, blachy kwasoodpornej, sklejki lakierowanej, a także blachy ocynkowanej,
  • wzbogacone o pojemne szuflady na prowadnicach kulkowych, szafki zamykane na zamki cylindryczne, czy też wysuwane półki.

Zachowaj porządek – meble do przechowywania

Wszystkie narzędzia i akcesoria warsztatowe powinny mieć swoje miejsce. Dzięki temu zachowasz w warsztacie idealny porządek, a praca będzie przyjemniejsza i bardziej komfortowa. Do przechowywania posłużą Ci niewielkie, aczkolwiek bardzo pojemne kontenerki, duże szafy narzędziowe oraz pojemniki (te ostatnie możesz umieścić na specjalnych stojakach bądź w przystosowanych do tego szafach). Wszystkie te elementy znajdziesz w sklepie metalfactor.pl.

Zacznijmy od kontenerów. To stosunkowa niewielka, metalowa szafka (o szerokości około 45 cm, wysokości około 60-70 cm i głębokości około 60 cm) na kółkach bądź w klasycznej formie. Możesz wybrać model wyposażony w kilka szuflad o różnych wielkościach bądź w szufladę i szafkę z wytrzymałą półką (o nośności nawet 60 kg). Kontenerek może posłużyć do przechowywania gwoździ, papierów ściernych, wkrętów, nakrętek i innych drobnych akcesoriów.

Do segregacji niewielkich elementów warsztatowych mogą posłużyć Ci również specjalne pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego. Producent Metalfactor oferuje solidnie pojemniki o nośności nawet 12 kg.

Swój domowy warsztat koniecznie zaopatrz w porządną szafę warsztatową. Możesz wybrać model wyposażony w same półki bądź ten, który został dodatkowo wzbogacony o pojemne szuflady służące do przechowywania mniejszych narzędzi. Dużym plusem takich mebli jest obecność specjalnego panelu perforowanego, do którego można przymocować różnego rodzaju pojemniki i haczyki, które zapewnią dodatkową przestrzeń do bezpiecznego przechowywania wszystkich warsztatowych narzędzi i akcesoriów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Jakim jesteś kierowcą? Sprawdź zanim ruszysz w drogę

Shell, wiodący globalny producent olejów silnikowych do samochodów osobowych (np. Shell Helix), przedstawił bardzo ciekawe wyniki europejskiego badania ,,#Drive On”. Przyjrzano się emocjom osób prowadzących auta w 9 państwach, w tym w Polsce. Na ich podstawie wyłoniono 6 najczęściej spotykanych typów kierowców.  Większość kierowców w Europie reprezentuje typ kompetentny- 22,4% respondentów uważa się za osoby doświadczone, skoncentrowane…

BMW Simracing

Turniej e-wyścigów w salonach BMW – finał na torze w Austrii

Simracing to trend w sportach motorowych, w którym profesjonaliści, amatorzy oraz początkujący gracze biorą udział w wirtualnych wyścigach. Czy to na komputerze, czy na konsoli do gier – prawdziwe wyścigi są tu symulowane tak wiernie, jak to tylko możliwe. BMW Group udostępnia platformom simracingowym dane pojazdów, dzięki czemu uwzględniane są nawet takie zmienne jak ilość paliwa czy zużycie…