Uchwyty do mebli – w stylu skandynawskim, rustykalny, nowoczesnym i nie tylko - Trends Magazines

Uchwyty do mebli – w stylu skandynawskim, rustykalny, nowoczesnym i nie tylko

Stylish light gray handles on cabinets close-up, kitchen interior with modern furniture and stainless steel appliances. kitchen design in scandinavian style

Coraz więcej osób zainteresowanych zakupem nowych mebli zwraca uwagę na delikatne szczegóły i tkwiący w nich potencjał estetyczny. Do takich należą uchwyty, które w niemal każdych meblach stanowią element istotny i niezwykle praktyczny. Zaletą uchwytów do mebli jest możliwość zamontowania niemal dowolnego typu uchwytów do frontów, z których akurat korzystasz. Ważne jest, by zgadzała się liczba otworów montażowych oraz sam rozmiar uchwytu. Poniżej rozwijamy temat uchwytów do mebli – podpowiemy jakie ich rodzaje warto wybrać oraz gdzie szukać pomocy w ich zakupie.

Uchwyty wygodne w użyciu – czyli jakie?

Podstawową sprawą w wyborze uchwytów do mebli jest ich użyteczność. Uchwyty powinny być wygodne w czasie chwytania oraz z łatwością otwierać skrzydła drzwiczek lub odsuwać szuflady. Odmienny typ uchwytów wybierzemy do poszczególnych pomieszczeń, jak i znajdujących się w nich mebli.

W przypadku uchwytów do mebli kuchennych i łazienkowych – warto stawiać na tworzywa sztuczne. Stal nierdzewna, pokryta chromowaną lub mosiężną powłoką, będzie nie tylko stanowić zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem wilgoci, ale również dobrze się prezentować. Do wspomnianych pomieszczeń polecamy również stosować uchwyty w postaci prętów lub gałek.

Do pomieszczeń takich jak sypialnia lub salon warto zastanowić się nad wyborem uchwytów drewnianych, a w przypadku innych materiałów – sięgnąć po te o matowej, lub delikatnie błyszczącej powierzchni. Oczywiście, wszystko zależy od preferencji estetycznych osoby aranżującej pomieszczenie. Ważne jednak, by uchwyty „korespondowały” z resztą pomieszczenia, a ich wygląd nie był zbyt krzykliwy, lecz raczej wkomponowywał się otoczenie.  

Najpopularniejsze rodzaje uchwytów oraz ich przeznaczenie

Do najpopularniejszych typów uchwytów należą gałki. Są to uchwyty punktowe, najczęściej symetryczne. Znajdziemy zarówno gałki niedużych rozmiarów – poniżej 2 cm średnicy – jak i modele większe, przekraczające rozmiar 4 cm. Te ostatnie są wybierane przede wszystkim do dużych szaf drzwiowych, a także mebli wyposażonych w zdobienia. W przypadku tych ostatnich – duża gałka może być estetycznym dopełnieniem stylu meblarskiego.

Uchwyty podłużne w formie prętów lub listew to wybór przede wszystkim praktyczny. Uchwyty takie znajdują zastosowanie zarówno w szufladach, meblach kuchennych jak i w sklepach, szpitalach, archiwach. Duży rozmiar tych uchwytów pozwala na łatwe odsunięcie szuflady, niezależnie od ciężaru przechowywanych w niej sprzętów. Uchwyty podłużne mogą różnić się rozmiarem, rozstawem otworów oraz sposobem montażu. Znajdziemy zarówno uchwyty pionowe jak i poziome, a także uniwersalne – które można zamontować zgodnie z konkretnymi potrzebami.

Uchwyty typu T-bar to uchwyty jedno lub dwupunktowe, których część „do chwytania” jest podłużna. Uchwyty te uważane są za jedne z najwygodniejszych i znajdują zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach gospodarczych. Ich szeroką ofertę znajdziesz w asortymencie sklepu Skandynawskie Uchwyty. Ich zaletą jest również wygląd, który łączy w sobie elegancję i minimalistyczną konstrukcję. Wybierając uchwyty T-bar warto zwrócić uwagę na ilość otworów montażowych, rozmiar, a także materiał wykonania i obecność powłoki ochronnej.

Podobne

„Zlotowe wspominki”- Bilsport Performance Show- WSPOMNIENIA

Jeżeli nie kojarzycie nazwy z tytułu, to możliwe że jako pasjonaci marki BMW nie znacie największego zlotu entuzjastów motoryzacji w całej Skandynawii.  Od wielu lat w miejscowości Jönköping przez 4 dni ma miejsce prawdziwe motoryzacyjne święto. Datę łatwo zapamiętać, ponieważ zawsze pokrywa się z Wielkanocą. Gośćmi specjalnymi tegoroczengo Bilsport Performance Show  byli Ken Block oraz…

ABT_RSQ8-R

Prezent na urodziny: ABT RSQ8-R, czyli 740 KM i 920 Nn

W 2021 roku tuner samochodowy ABT Sportsline świętuje 125. rocznicę powstania modelem RSQ8-R. Jak zapowiada ABT to jeden z najszybszych SUV-ów na rynku. Pod maską potweora pracuje wzmocniony silnik o mocy 740 KM i 920 Nm.Ogromna moc znajduje odzwierciedlenie głównie w jego fenomenalnym przyspieszeniu: 0-100 km/h jest teraz osiągane w zaledwie 3,4 sekundy zamiast 3,8…