Turniej e-wyścigów w salonach BMW - finał na torze w Austrii - Trends Magazines

Turniej e-wyścigów w salonach BMW – finał na torze w Austrii

BMW Simracing

Simracing to trend w sportach motorowych, w którym profesjonaliści, amatorzy oraz początkujący gracze biorą udział w wirtualnych wyścigach. Czy to na komputerze, czy na konsoli do gier – prawdziwe wyścigi są tu symulowane tak wiernie, jak to tylko możliwe. BMW Group udostępnia platformom simracingowym dane pojazdów, dzięki czemu uwzględniane są nawet takie zmienne jak ilość paliwa czy zużycie opon. Trakcja, przyczepność, właściwości jezdne – wszystko jest tu możliwie najbardziej realistyczne. Dlatego też w wyścigach biorą udział nawet zawodowi kierowcy wyścigowi, w tym oczywiście kierowcy fabryczni BMW.

e-sport

Zaangażowanie w e-sport oferuje BMW zupełnie nowe punkty styczności z dynamiczną i szybko rosnącą społecznością. E-sport jest więc ważnym obszarem przyszłych działań marketingowych BMW. Firma ma również silną reprezentację w simracingu i włączyło BMW SIM Racing jako niezależny filar do swojego programu sportów wyścigowych. Zawody o puchar BMW SIM przyciągają najlepszych simracerów na świecie, którzy walczą o zwycięstwa, tytuły i atrakcyjne nagrody pieniężne w wirtualnych samochodach wyścigowych BMW. W 2021 r. po raz pierwszy na starcie pojawią się drużyny BMW SIM Racing: BS+COMPETITION, G2 Esports, Team GB i Team Redline reprezentują BMW na różnych platformach symulacyjnych.

Polska seria turniejów

BMW Simracing

Od 25 maja rusza polska seria turniejów. W tym roku zawody simracingowe odbędą się u 14 dealerów. Do przeprowadzenia wyścigów służyć będzie specjalnie zmodyfikowana przyczepa z zainstalowanymi w środku symulatorami. Ponadto w każdym dealerstwie na trasie imprezy pojawią się wyprodukowane specjalnie na potrzeby tej imprezy BMW M4 Competition i BMW M3 Competition. Wszyscy zwycięzcy turniejów dealerskich automatycznie zakwalifikują się do regionalnego finału simracingu, który odbędzie się 22 i 23 października na torze Salzburgring.

BMW Simracing

Zapisy na wydarzenie oraz więcej informacji można znaleźć na  stronie internetowej: www.bmw-virtual-reality.pl

Terminarz imprezy:

25-26 maja Szczecin/Ustowo
28-29 maja Bydgoszcz
1-2 czerwca Gdynia
7-8 czerwca Białystok
10-11 czerwca Warszawa
12 i 14 czerwca Warszawa
16-17 czerwca Łódź
19 i 21 czerwca Kielce
23-24 czerwca Częstochowa
25-26 czerwca Mikołów
28-29 czerwca Gliwice
1-2 lipca Wrocław
3 i 5 lipca Wrocław
7-8 lipca Poznań

 

Podobne

Odświeżone BMW X7. Czy wielki grill jeszcze kogoś dziwi?

BMW X7 właśnie przeszło facelifting. Jest elegancko, trochę futurystycznie i nowocześnie. Sprawdźmy, co zmieniło się w odświeżonym X7.  Premiera BMW X7 wywołała niemałe zamieszanie. Do tej pory największym SUVem była "X-piątka", ale X7 przebiło wszelkie wyobrażenia o dużym aucie. X7 jest naprawdę duże. Teraz przyszedł czas na facelifting auta.  Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć…