Tesla walczy z Porsche o koronę Nürburgringu. - Trends Magazines
15 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Tesla walczy z Porsche o koronę Nürburgringu.

Tesla Model S Nürburgring

Tesla walczy o pokonanie północnej pętli Nürburgringu szybciej niż czas ustanowiony przez Porsche Taycan- 7:42. Jak podaje Auto Motor und Sport nieoficjalne pomiary wskazują na czas około 7:23 i wygląda na to, że Tesla poradzi sobie z tym zadaniem bez problemu.To o pełne 20 sekund szybiciej.

Tesla Model S Nürburgring

Oczywiście Tesla nie osiąga takich czasów w zwykłym Modelu S. Model D100+ „Plaid” ma podobno trzy silniki elektryczne i jeździ na Michelin Pilot Sport Cup 2 R. Najnowsze źródła pokazują jednak auto na prototypowych gumach Goodyear Eagle F1 SuperSport RS.

Tesla Model S Nürburgring

Uzbrojonymi w poszerzenia, spoiler i lekkie koła HRE Teslami jeżdżą zawodnicy Thomas Mutsch, Andreas Simonsen i Carl Rydquist. Media podają pod wątpliwość stopień modyfikacji amerykańskiego sedana. Tym bardziej, że przyciemnione szyby nie pozwalają zajrzeć do wnętrza elektryka. Dopóki firma formalnie nie sprzedaje Modelu S z układem napędowym prototypu Plaid i ultra klejącymi oponami , po prostu wydaje nam się, że Elon Musk i Tesla gra w warcaby, podczas gdy Oliver Blume i Porsche grają w szachy. Czekamy na finał tej historii. 

Tesla Model S Nürburgring

Źródło: nurburgring.pl

Podobne

2JZ NASCAR

Herezja! 2JZ w NASCAR – VIDEO

Pamiętacie Toyotę GT86 z silnikiem z Ferrari 458 Italia, którą zbudował Ryan Tuerck? Tym razem sprawy poszły o krok dalej, bo Ryan wziął legendarny silnik 2JZ-GTE znany z Toyoty Supra MkIV i zamontował go w bolidzie... NASCAR. Tuning nie zna świętości! Tuning zna tylko wspaniałość :) Zapraszamy na video od ekipy Donut Media. https://www.youtube.com/watch?v=P9bgmEaXLTo  

T6.1 offroad vw bus terenowy piach

Szukasz twardego kampera? Zobacz co przygotowała delta4x4

Pokolenia kamperów VW przemierzały pustynie i wspinały się po górach, objeżdżając świat ze swoimi nieustraszonymi właścicielami. Bus VW jest uznawany na całym świecie za uosobienie wolności, niezależności i przygody - nawet tam, gdzie inni boją się jechać. Aby zabrać busa VW w błoto i wziąć udział w przygodzie biwakowania w terenie, zespół delta4x4 stworzył pakiet…