Terenowa opona do BMW X5 - Trends Magazines
15 kwietnia 2021

Terenowa opona do BMW X5

Najnowsze BMW X5 będzie wyposażane w terenowe opony General Tire Grabber ATw rozmiarze 275/45 R20 110V XL, zapewniające dobrą przyczepność w terenie i bezpieczne prowadzenie na drodze.

Pionier w segmencie SUV-ów stawia wyjątkowo wysokie wymagania co do jakości swoich pojazdów, dlatego też szuka do nich najlepszych komponentów.
W oponie Grabber ATzastosowano trzy nowatorskie technologie opracowane przez General Tire, które umożliwiają uzyskanie dobrych właściwości zarówno na drodze, jak i poza nią. Obniżają one hałas oraz wydłużają przebiegi, a także zapewniają maksymalną przyczepność na kamienistym, piaszczystym i błotnistym podłożu, które dla zwykłych opon jest zbyt wymagające.

Zastosowana w oponie Grabber ATmieszanka DuraGen zapewnia doskonałą odporność
na rozdarcie i zwiększa przebiegi w trudnym terenie. Technologia TracGen wiąże się
z zastosowaniem barku o otwartej konstrukcji, progów trakcyjnych nazywanych przez konstruktorów „kieszonkami trakcyjnymi” oraz umieszczonych pod różnymi kątami lameli poprawiających przyczepność. Konstrukcja obejmuje dużą liczbę krawędzi zapewniających przyczepność w każdym kierunku, poprawiających zdolność bieżnika do samooczyszczania się oraz umożliwiających skuteczne wgryzanie się w luźne nawierzchnie. Dzięki zastosowaniu technologii ComfortBalance opona zapewnia komfort jazdy na asfalcie i dobrą przyczepność w terenie. Prawidłowo dobrana geometria klocków bieżnika o niskiej sztywności oraz specjalnie zmodyfikowane ułożenie klocków w centralnej części bieżnika ograniczają wibracje w oponie.

Opona ma indeks prędkości równy 240 km/h, a Grabber ATjako opona całoroczna nosi oznaczenie M+S i symbol płatka śniegu, który świadczy o bezpiecznym prowadzeniu na zaśnieżonej nawierzchni.

Fot. General Tire

Podobne

BMW M235i dla amatorów ostrej jazdy

Spotkania na torach wyścigowych zyskują coraz większą popularność. Wystarczy opłacić wpisowe, a wcześniej zainwestować w samochód i kilka modyfikacji, by doświadczyć emocji, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane tylko dla profesjonalnych kierowców wyścigowych. Połknięcie bakcyla track-dayów najczęściej jest równoznaczne z rozpoczęciem inwestowania ogromnych środków w samochód. Silnik, zawieszenie, hamulce, fotele, klatka... Pole do popisu jest…

Nowe BMW M5 na Nürburgring

BMW za chwilę zaprezentuje odświeżone BMW serii 5. Oznacza to, że sportowa wersja limuzyny również doczeka się liftingu. Nowe M5 zostało przyłapane podczas testów na Nürburgring.   Sukces Obecna generacja M5 typoszeregu F90 jest jedną z najlepszych do tej pory. Wersja Competition oferuje 625 KM, które standardowo napędzają obie osie. To, co odróżnia M5 od…