Szybki Transporter, czyli T6 o mocy ponad 300 KM - Trends Magazines

Szybki Transporter, czyli T6 o mocy ponad 300 KM

VW T6 po tuningu Star Performance widok z boku

Kto zwykł twierdzić, że mocy nigdy za wiele, będzie zachwycony Transporterem T6 po modyfikacjach przeprowadzonych przez Star Performance.

VW T6 po tuningu Star Performance widok z przodu

 Tuning rzadko spotykanej wersji

Firma z Düsseldorfu zajęła się Transporterem w rzadko spotykanej wersji – z benzynowym silnikiem 2.0 TSI oraz napędem 4Motion. Posiadacz tak skonfigurowanego T6 nie ma powodów do narzekania. Silnik rozwijający 204 KM i 350 Nm jest w stanie rozpędzić praktyczne auto do 100 km/h w czasie 9,9 s, a w razie potrzeby uzyskać nawet 198 km/h.

VW T6 po tuningu Star Performance widok z boku

306 KM od Star Performance

Kto chciałby podróżować jeszcze sprawniej, może poprosić Star Performance o modyfikację elektroniki sterującej, turbosprężarki oraz początkowego odcinka układu wydechowego. Efektem jest 306 KM i 480 Nm, przy czym tuner deklaruje, że na specjalne życzenie możliwe jest dalsze podnoszenie parametrów.

VW T6 po tuningu Star Performance widok koła

DSG 

Poza wzmocnieniem silnika przeprogramowano komputer skrzyni DSG, by wysyłał impulsy do zmian biegów w punktach umożliwiających pełne wykorzystanie mocy i momentu.

VW T6 po tuningu Star Performance widok z tyłu

Fot. Star Performance

Podobne

Turbo Lamik E46 M3

0-300 km/h w polskim BMW E46 M3 o mocy 1000 KM

Turbo Lamik- polski tuner zaprezentował turbodoładowane E46 na wyścigach w Niemczech. Filmik, który pokazuje przyśpieszenie od 0 do 300 km/h mrozi krew w żyłach- to M3 jest piekielnie szybkie!   M3 Turbo Chętnie pokażemy to BMW na łamach naszego magazynu, ale póki co musimy zadowolić się powściągliwymi danymi dotyczącymi modyfikacji: Skrzynia biegów ZF 8HP90 z kontrolerem Turbo…

Tuning BWM E46

Piekielnie mocne BMW E46. Chcesz wiedzieć dlaczego?

Model E46 to ostatni rozdział pewnej ery w dziejach BMW. Od momentu pojawienia się na rynku jego następcy, E90, nic nie było już takie same. Prezentowane E46 jest piekielnie mocne. Chcesz wiedzieć dlaczego? Tę atmosferę dziś odzwierciedlają nastroje wśród osób modyfikujących bawarskie maszyny. Jeżeli robisz „gruby projekt do ostrej jazdy”, to prędzej kupisz E46 i np. zamontujesz…